تعداد بازدید : ۳۷۷
کد خبر : ۱۹۴۰۷۱
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تشکیل وزارت بازرگانی نه تنها نمی‌تواند تاثیری در ساماندهی بازار و کاهش قیمت کالا‌ها داشته باشد بلکه در صورت موافقت با این طرح حدود ۶ ماه نیز امور مربوط به بازار به حال خود رها می‌شود.
تشکیل وزارت بازرگانی تاثیری در ساماندهی بازار ندارد
به گزارش بورس نیوز، سیده حمیده زرآبادی درخصوص رفتار ضدونقیض دولت درباره طرح انتزاع وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، اظهار کرد: تشکیل وزارت بازرگانی نه تنها نمی‌تواند تاثیری در ساماندهی بازار و کاهش قیمت کالا‌ها داشته باشد بلکه در صورت موافقت با این طرح حدود ۶ ماه نیز امور مربوط به بازار به حال خود رها می‌شود.


وی افزود: تشکیل وزارت بازرگانی فرصتی برای فرار از پاسخگویی بوده و در واقع اگر با تشکیل این وزارت موافقت شود، بهانه جدیدی برای مسئولان به وجود می‌آید تا مشکلات موجود در بازار باقی بماند.

نماینده مردم قزوین در خانه ملت ادامه داد: در دو سال گذشته این موضوع سه بار در مجلس مطرح شد که در تمام موارد با مخالفت نمایندگان مواجه شد. در ماه گذشته قائم مقام ویژه‌ای برای امور بازرگانی در وزارت صنعت انتخاب شد، باید دید عملکرد مسئول جدید چگونه است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: مجلس تنها به دنبال رفع مشکلات و نابسامانی‌های بازار بوده و آقای رحمانی می‌تواند در ساختار و چارچوب وزارتخانه تغییراتی مثل تشکیل قائم مقام ویژه بازرگانی انجام دهد تا زمینه برای ساماندهی مشکلات معیشتی تا اندازه‌ای مهیا شود.


زرآبادی گفت: دولت باید به جای اصرار برای تشکیل وزارتخانه جدید به دنبال حل مشکل باشد، زیرا تشکیل وزارت بازرگانی تنها پاک کردن صورت مسئله است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.