تعداد بازدید : ۸۰۹
کد خبر : ۱۹۴۳۵۲
آبسیم پلاس بررسی کرد؛
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
افزایش قیمت محصولات غذایی به کمک «غشهداب» آمده و برآورد‌ها حکایت شیرین عبور از پیش بینی‌ها را بر سر زبان‌ها انداخته است.

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «شهداب ناب خراسان» در ۳ ماهه نخست سال جاری ۳ برابر مدت مشابه سال گذشته سود شناسایی کرد که بار اصلی این امر را رشد درآمد فروش محصولات به دوش کشید.

بر این اساس، در حالی که در دوره ۱۲ ماهه سال ۹۷ درآمد ۲۰۱ میلیارد تومانی از فروش محصولات داشت، در ۴ ماهه نخست سال جاری به ۸۵ میلیارد تومان فروش دست یافت که معادل ۴۲ درصد فروش کل سال قبل است. بنابراین، می‌توان انتظار داشت در سال جاری درآمد‌های عملیاتی نسبت به گذشته رشد مطلوبی داشته باشد و باز هم شاهد صعود سود خالص این شرکت غذایی باشیم.

نکته جالب توجه رشد نرخ فروش محصولات «غشهداب» در دوره‌های اخیر است. تا سال ۹۶ رشد نرخ‌ها آرام و با شیب ملایم بود، اما در سال ۹۷ به خصوص در گروه رب، شاهد جهش بلند نرخ فروش بودیم که در ۳ ماهه نخست سال جاری نیز این روند با شدت بیشتری ادامه یافته است.

حرکت آرام، اما پیوسته در جاده خراسان / رب‌های «غشهداب» رنگین‎تر می‌شود 

«غشهداب» در بازار سرمایه نیز عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و در حالی که سال ۹۷ را با ثبت بازدهی ۷۵ درصدی به پایان رسانده بود، در مدت سپری شده از سال ۹۸ حدود ۴۹ درصد رشد قیمت داشته است.

حدود ۵۳ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی آبسیم پلاس در خصوص معاملات این سهم، موقعیت خرید را انتخاب کردند و ۴۷ درصد دیگر تمایل به فروش از خود نشان دادند.

حرکت آرام، اما پیوسته در جاده خراسان / رب‌های «غشهداب» رنگین‎تر می‌شود 

به این ترتیب، در معاملات آخرین روز کاری هفته گذشته ۸۱۷ خریدار در مقابل ۴۳۳ فروشنده صف آرایی کردند و قدرت خود را به رخ کشیدند. بنابراین، نتیجه نظرسنجی نیز در تابلوی معاملات نیز به نمایش درآمد و خریداران بیش از فروشندگان بودند.

در مدت سپری شده از سال جاری، حقوقی‌ها بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال از سهام «غشهداب» را به حقیقی‌ها واگذار کردند و در مجموع، حقوقی‌ها به سمت خروج حرکت کردند.

ارزش بازار این سهم در حال حاضر بالغ بر ۴۷۳۰ میلیارد ریال است و بخش کوچکی از صنعت محصولات غذایی را در بازار سرمایه تشکیل می‌دهد.

نگاهی به روند معاملات «غشهداب» حاکی از صعود قیمتی است که هر چند روند آرام داشته، اما رو به رشد حرکت کرده است. البته در اواسط تیر ماه یک صعود یک نفس داشت، اما پس از آن مجددا به روال قبلی خود برگشت و رشد شارپی را با کاهش یکباره جبران کرد.

 حرکت آرام، اما پیوسته در جاده خراسان / رب‌های «غشهداب» رنگین‎تر می‌شود

شایان ذکر است که «غشهداب» از ابتدای سال جاری تا به امروز بازدهی ۴۸ درصدی را نصیب سهامداران خود کردند؛ سهمی که در سال گذشته ۷۵ درصد رشد قیمت داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: