تعداد بازدید : ۲۳۴۲
کد خبر : ۱۹۴۸۴۷
برآورد ارزش خالص دارایی های این سرمایه گذار؛
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
سهام شرکت‌های پتروشیمی مارون، پتروشیمی فن‌آوران، پتروشیمی جم، پتروشیمی خراسان و پتروشیمی نوری بیشترین اثر را بر مازاد ارزش پرتفوی بورسی این شرکت داشته‌اند.
برآورد ارزش خالص دارایی های «تاپیکو»
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی ارزش خالص دارایی‌های شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین بر اساس قیمت‌های فعلی شرکت‌ها سرمایه پذیر این شرکت می‌پردازیم. 

لازم به ذکر است، بر اساس صورت‌های مالی ۱۲ حسابرسی شده منتهی به پایان اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸، این شرکت موفق به کسب سود خالص ۳۵ هزار و ۲۸۹ میلیارد ریالی و معادل ۴۳۳ ریال به ازای هر سهم شده است.

در ابتدا و در جدول شماره یک محاسبه ارزش مازاد پرتفوی بورسی شرکت ارائه شده است. همان گونه که در این جدول قابل مشاهده است، سهام شرکت‌های پتروشیمی مارون، پتروشیمی فن‌آوران، پتروشیمی جم، پتروشیمی خراسان و پتروشیمی نوری بیشترین اثر را بر مازاد ارزش پرتفوی بورسی شرکت داشته‌اند.
برآورد ارزش خالص دارایی های «تاپیکو»

بر اساس جدول شماره یک، مازاد ارزش پرتفوی بورسی شرکت بر اساس آخرین قیمت‌های سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر به مبلغ ۱۶۳ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریال محاسبه شده است. 

همچنین در جدول شماره ۲ مازاد ارزش پرتفوی غیربورسی شرکت محاسبه و ارائه شده است.
 لازم به ذکر است، ارزش بازار سهام شرکت‌های زیرمجموعه غیربورسی شرکت بر اساس عملکرد سودآوری آن‌ها و همچنین سایر موارد لحاظ شده است. ارزش بازار و بهای تمام شده سایر شرکت‌های زیرمجموعه غیربورسی شرکت با توجه به عدم تاثیر جدی آن‌ها در محاسبه ارزش خالص دارایی‌های شرکت، معادل یکدیگر در نظر گرفته شده است.
برآورد ارزش خالص دارایی های «تاپیکو»

بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان اردیبهشت ماه سال جاری، حقوق صاحبان سهام شرکت مبلغ ۱۴۰ هزار و ۹۶۳ میلیارد ریال است. سرمایه ثبت شده فعلی شرکت در حال حاضر ۸۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است. در جدول شماره ۳ ارزش خالص دارایی‌های شرکت محاسبه شده است.

همان گونه که در جدول شماره ۳ قابل مشاهده است، ارزش خالص دارایی‌های هر سهم شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، ۵.۶۷۳ ریال محاسبه شده که با توجه به قیمت فعلی سهام شرکت که ۲.۹۵۴ ریال است، در حال حاضر ارزش مورد معامله شرکت معادل ۵۲ درصد از ارزش خالص دارایی‌های شرکت است.
برآورد ارزش خالص دارایی های «تاپیکو»

 به نظر می‌رسد با توجه به این نسبت، افزایش ارزش بازار سهام شرکت در روز‌های آینده قابل انتظار خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: