تعداد بازدید : ۵۶۵
کد خبر : ۱۹۴۸۷۷
عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد:
۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: تدوین اساسنامه شرکت گاز یکی از کار‌های شاخص کمیسیون انرژی بوده و لازم و ضروری است. ممکن است این طرح هفته آینده در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار بگیرد.
مشکلات شرکت گاز با تصویب اساسنامه رفع می‌شود
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ساختار و تشکیلات شرکت گاز به دلیل فقدان اساسنامه دچار سردرگمی است، گفت: با تصویب و اجرای دقیق مفاد این اساسنامه مشکلات آن برطرف خواهد شد.
به گزارش بورس نیوز، علی گلمرادی اظهار کرد: ساختار و تشکیلات شرکت ملی گاز به دلیل فقدان اساسنامه دچار سردرگمی شده است. در واقع اگر یک تشکیلات اصولی اداره نشود در ارزیابی عملکرد آن مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد. 

وی افزود: تدوین اساسنامه شرکت گاز یکی از کار‌های شاخص کمیسیون انرژی بوده و لازم و ضروری است. ممکن است این طرح هفته آینده در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار بگیرد.

نماینده مردم بندر ماهشهر بیان کرد: شرکت گاز به دلیل نداشتن نقشه راه دارای مشکلاتی شده که با اجرای دقیق مفاد این اساسنامه این مشکلات رفع می‌شود. مطمئنا اساسنامه تدوین شده می‌تواند تولید و صادرات گاز را افزایش داده از ظرفیت‌ها استفاده بیشتر و مفیدتری شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: اساسنامه فعلی شرکت ملی گاز مربوط به سال ۱۳۵۶ بوده که شرکت ملی گاز یکی از ۴ شرکت اصلی وزارت نفت است. در اساسنامه شرکت ملی نفت در سال ۵۶، شرکت ملی گاز زیرمجموعه‌ای از شرکت ملی نفت در نظر گرفته شده، اما از آنجایی که اکنون هر یک از این شرکت‌ها چارت و معاونت مخصوص به خود را دارند، باید اساسنامه مستقلی نیز داشته باشند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در این اساسنامه شرایط تشکیل مجمع عمومی شرکت، نحوه انتخاب مدیرعامل و نحوه محاسبه سود و زیان ذکر شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: