تعداد بازدید : ۱۱۳۰
کد خبر : ۱۹۵۱۶۵
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
عضو کمیسسون صنایع و معادن مجلس گفت: به دلیل اینکه واحد‌های تولیدی فولاد، موادولیه خود را از طریق بازار داخلی تامین می‌کنند افزایش تولید در شرایط تحریم امر عجیبی به نظر نمی‌رسد.

رشد ۱۱ درصدی تولید فولاد رقم عجیبی نیست

به گزارش بورس نیوز، براساس گزارش منتشر شده از سوی انجمن جهانی فولاد تولید فولاد خام ایران درماه جولای سال جاری میلادی رشد بیش از ۱۱درصدی را تجربه کرده و این در حالی‌است که تولید جهانی این محصول ۱.۹ درصد افزایش یافته است.

مجموع تولید این محصول طی ۷ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی در ایران، رشد ۶.۴درصدی و در جهان افزایش ۴.۵درصدی را به ثبت رساند از سویی دیگر آمارها حاکی از آن است که از ابتدای فروردین تا پایان تیر امسال، 6 میلیون و 930 هزار تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، ورق و غیره) در کشورتولید شد که این رقم نیزدر مدت مشابه سال گذشته، 6 میلیون و 172 هزار تن بود بنابراین می توان گفت تاکنون صنعت فولاد کشور رشد مطلوبی را در زمینه تولید تجربه کرده که این امر باتوجه به محدودیت های ناشی از تحریم های اقتصادی حائز اهمیت است.

در این خصوص رامین نورقلی پور عضو کمیسون صنایع و معادن مجلس به خبرنگار بورس نیوز گفت: به دلیل اینکه واحدهای تولیدی فولاد، موادولیه خود را از طریق بازار داخلی تامین می کنند افزایش تولید در شرایط تحریم امر عجیبی به نظر نمی رسد.

وی با تاکید براینکه رشد ۱۰درصدی تولید فولاد ایران در جهان عدد قابل توجه ای نیست،افزود: میزان تولید محصولات فولادی در کشور نوسانات زیادی را تجربه می کند.

عضو کمیسون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: وجود مشکلات ناشی از افزایش نرخ ارز و  قیمت گذاری دستوری محصولات فولادی با تولید ارتباط مستقیمی نخواهد داشت.

نورقلی پور ادامه داد: فرآیند تولید فولاد و محصولات فولادی در داخل کشور انجام می شود و وابستگی زیادی به نهادهای خارجی ندارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: