تعداد بازدید : ۱۲۵۷
کد خبر : ۱۹۵۴۰۸
مدیرعامل فینتو در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
حمایت‌های دولتی برای استارتاپ‌ها، موجب رانت خواهد شد.

حمایت مالی دولت از استارتاپ ها عاملی برای ایجاد رانت

به گزارش بورس نیوز، ورود فناوری های نوین مالی به کشور در چند سال اخیر تحولات زیادی را در عرصه حساب و کتاب مالی شرکت‌ها ایجاد کرد تا جایی که بسیاری از مشکلات رایج این بخش که به واسطه خطاهای انسانی ایجاد می‌شد کاهش یافت اما استارتاپ هایی که پای درعرصه مالی می گذارند نیز با مشکلات و چالش‌های بسیاری مواجه خواهند شد که این امرعاملی برای کندی روند پیشرفت آن ها محسوب می شود .

در این خصوص محمد یزدی مدیرعامل استارتاپ فینتو به خبرنگار بورس‌نیوز، گفت: فینتو یک فناوری جدید برای پرداخت حقوق و دستمزد آنلاین محسوب می شود که بیشتر در شرکت های کوچک و متوسط مورد استفاده قرار می گیرد زیرا در شرکت های بزرگ یا دولتی کشور هنوزفرهنگ استفاده از فناوری های نوین مالی رواج نیافته است.


وی در تشریح وضعیت استارتاپ ها در اقتصاد کشور، گفت: به تبع مشکلات اقتصادی ایجاد شده در چندماه اخیر استارتاپ ها نیز وضعیت نامطلوبی را تجربه می کنند زیرا در شرایط فعلی مردم به رفع نیازهای اساسی خود توجه می کنند که این امر موجب بی تفاوتی آن ها نسبت به خدمات به دیگر نیازها می شود.


یزدی در پاسخ یه این سوال که آیا برای اجرای طرح خود از حمایت های دولتی نیز استفاده کرده اید، گفت:در راستای اجرای این طرح نه تنها حمایتی از سوی بخش دولتی انجام نشد بلکه مشکلات اقصادی حاکم در این بخش موانعی را برای اجرای این طرح نیز ایجاد کرد.


وی افزود:حمایت هایی که از طریق دولت برای استارتاپ ها انجام می شود در بهبود وضعیت مالی این شرکت ها موثر خواهد بود اما این امر موجب ایجاد رانت خواهد شد لذا اگر این حمایت ها از جانب بخش خصوصی انجام شود تاثیربیشتری خواهد داشت.


یزدی با بیان اینکه حمایت معاون علمی و فناوری رییس جمهور از استارتاپ ها صرفا در حد برگزاری همایش ها است،گفت: در چند سال اخیر فضای استارتاپی کشور رشد زیای را تجربه کرده که این امر به تبع پیشرفت جهانی این صنعت است.


وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که بسیاری از شرکت های فین تک با آن دست و پنجه نرم می کنند طی کردن فرآیندی طولانی برای دریافت (ای نماد) است .


وی در پاسخ به این سوال که به نظر شما آینده استارتاپ ها در ایران چگونه خواهد بود، گفت: شرکت هایی که نمی توانند از طریق ارایه خدمات جدید نیازهای ضروری مردم را برطرف کنند از اکوسیستم اقتصادی کشور حذف خواهند شد.


یزدی در باب توصیه به شرکت های دانش بنیان نیز، گفت: در شرایط فعلی اقتصاد کشوراین شرکت ها باید میزان هزینه های مختلف خود را کاهش دهند یا وارد کسب و کارهای صادرات محور شوند.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: