تعداد بازدید : ۳۸۴۲
کد خبر : ۱۹۵۷۳۶
مدیرعامل شرکت آرسل وب در گفتگو با بورس نیوز خبر داد؛
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
اولین دوره مسابقه بزرگ بین استارت آپ ها فقط در سطح داخلی انجام خواهد شد.

به گزارش بورس نیوز یکی از چالش های اصلی استارت آپ ها، تامین مالی است. نقدینگی جهت سرمایه گذاری در اقتصاد کشور وجود دارد؛ اما هنوز ارتباط بین سرمایه گذاران و استارت آپ ها ضعیف است.

ارسلان قنواتی مدیرعامل شرکت آرسل وب در گفتگو با بورس نیوز بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی استارت آپ ها، تامین نقدینگی برای توسعه کسب و کار است و سرمایه گذاران در شناسایی و انتخاب استارت آپ برای سرمایه گذاری با چالش مواجه هستند. از سوی دیگر، کسب و کارهای نوین عمدتا توسط جوانانی راه اندازی شده که تجربه بازار چندانی ندارند و در جذب سرمایه، ضعف دارند. بنابراین به منظور توسعه استارت آپ ها، می بایست راهکاری یافت که بتوان ارتباط بین سرمایه گذاران و استارت آپ ها برقرار کرد و در واقع، سرمایه گذاران را متقاعد به سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوین کرد.

وی افزود: البته در حال حاضر شرکت هایی تحت عنوان تسهیلگر راه اندازی شده که سرمایه گذاران را به سمت استارت آپ ها سوق می دهند؛ ولی چالش این شرکت ها این است که در انتخاب استارت آپ مناسب برای جذب سرمایه گذار، نظر یک شخص اثرگذار است و ضمنا هنوز فرهنگ سازی کافی صورت نگرفته و بسیاری از سرمایه گذاران، اعتماد کافی به سرمایه گذاری روی استارت آپ ها را ندارند. این در حالی است که سرمایه گذاری در حوزه استارت آپ ها، معمولا بازدهی بالاتری نسبت به سایر حوزه ها به همراه دارد و این موضوع، در همه جای دنیا نیز مصداق دارد.

مدیرعامل آرسل وب ضمن تاکید بر لزوم شناسایی و معرفی استارت آپ های مستعد به سرمایه گذاران، گفت: شرکت آرسل وب به همراه اتاق مشترک ایران_قطر در نظر دارد برای اولین بار اقدام به صادرات نرم افزار و برنامه کند. از این رو در نظر داریم با برگزاری بزرگترین مسابقه استارت آپی، از بین هزاران استارت آپ، در نهایت ۱۰ استارت آپ برتر را انتخاب کرده و به مدت ۳ الی ۶ ماه روی آن سرمایه گذاری صورت بگیرد تا این ۱۰ استارت آپ به مرحله ای برسند که business plan مناسبی داشته و شاخص ROI (بازگشت سرمایه)، به حد مطلوبی برسد.

وی افزود: در مرحله بعد، از بین این ۱۰ استارت آپ، یک استارت آپ در کشورهای حاشیه خلیج فارس عرضه خواهد شد. به این ترتیب صادرات نرم افزار، برای اولین بار در کشور تحقق خواهد یافت. قاعدتا ۹ استارت آپ دیگری که مورد حمایت ما قرار گرفته و در آن چند ماه رشد کرده اند نیز وضعیت بهتری خواهند داشت.

قنواتی در خصوص مزایای این مسابقه اظهار کرد: مهمترین مزیت برگزاری این مسابقه، انتخاب ۱۰ استارت آپ برتر توسط تیمی از داوران کارشناس صاحب نام حوزه استارت آپ است. ضمن اینکه علاوه بر نظر داوران، نظر متخصصان هر حوزه نیز در انتخاب استارت آپ برتر لحاظ خواهد شد. گزینش ۱۰ استارت آپ از میان هزاران استارت آپ با این شیوه و تحت نظارت صدها داور، ریسک بسیار کمتری هم برای سرمایه گذاران به همراه خواهد داشت و سرمایه گذاران می توانند با اطمینان خاطر بیشتری روی آنها سرمایه گذاری کنند.

وی اضافه کرد: برای برگزاری این مسابقه، احتمالا آرسل وب شرکتی راه اندازی کرده و برگزارکننده این مسابقه، شرکت زیرمجموعه آرسل وب خواهد بود. هنوز ثبت نام استارت آپ ها برای حضور در این مسابقه آغاز نشده و اطلاعات تکمیلی، همزمان با آغاز ثبت نام استارت آپ ها ارایه خواهد شد.

وی اضافه کرد: اولین دوره مسابقه بزرگ بین استارت آپ ها فقط در سطح داخلی انجام خواهد شد؛ ولی در دوره های بعد از استارت آپ های خارجی هم ثبت نام بعمل خواهد آمد.

 

تعداد بازدید : 99
 
 
تعداد بازدید : 54
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: