تعداد بازدید : ۶۱۰
کد خبر : ۱۹۵۷۴۸
با فعالیت ۲۰ استان در سطح کشور رقم خورد؛
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، از فعالیت ۲۰ استان به پسته کاری خبر داد و نیمی از ارز حاصل از صادرات کالا‌های غیر نفتی به ویژه محصولات کشاورزی را متعلق به پسته دانست.

پسته صدر نشین ارزی صادرات غیر نفتی 

به گزارش بورس نیوز، احمد انارکی محمدی تصریح کرد: از میزان تولید سالانه کشور، ۵ درصد در مصرف داخلی و ۹۸ درصد بابت صادرات به کشور‌های خارجی استفاده می‌شود. 
وی ادامه داد: میزان برداشت امسال، ۲۲۰ هزار تن پیش بینی می‌شود که ۲۰ هزار تن به مصرف داخلی رسیده و مابقی به صادرات اختصاص می‌یابد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، آمریکا را رقیب اصلی پسته ایران دانست و گفت: تحریم‌هایی که آمریکا بر علیه ایران اعمال کرده نیازمند این است که دولت بازار‌های خارجی مناسب فروش محصول را شناسایی کرده و با ارائه تسهیلات به صادرکنندگان و حمایت از کشاورزان این فرصت را از رقیب بگیرد. 
انارکی محمدی یکی از مشکلات اصلی صادرکنندگان پسته را نحوه برگشت ارز به کشور دانست و تاکید کرد: در گذشته ارز حاصل از صادرات این محصول ۵۰ درصد به صورت کالا وارد می‌شد (۵۰ درصد تهاتری)، ۲۰ درصد فیزیکی و ۳۰ درصد هم به صورت نیمایی.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: