تعداد بازدید : ۳۲۵۸
کد خبر : ۱۹۵۸۳۹
یک اقتصاددان در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
لطفعلی بخشی
سهام بسیاری از شرکت های زیان ده که با وجود زیان انباشته، ارزش دارایی هایشان به سبب تورم افزایش داشته، مورد اقبال بازار قرار گرفته است. این جذابیت عمدتا به دلیل تمایل سرمایه گذاران به حفظ ارزش سرمایه است و اکثر سهم ها با این نگرش، روند صعودی داشته اند.

رشد بازار سرمایه ناشی از افت ارزش پول ملی

به گزارش بورس نیوز، در میان سبزی بازار در هفته های اخیر، سهم های گروه پتروشیمی و فلزات اساسی اقبالی ندارند. اهالی بازار در حالی سهم های با P بر E کمتر از ۵ را مورد بی مهری قرار داده اند که برای خرید سهم شرکت های زیان ده، صف می کشند.

لطفعلی بخشی اقتصاددان در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: به نظر می رسد اقتصاد جهانی در آستانه رکود است و این چشم انداز رکودی، به معنای کاهش تقاضای کامودیتی ها است. کاهش تقاضا در بازارهای جهانی، ریزش قیمت محصولات پتروشیمی و پالایشی و فلزی و سیمان و... را در پی خواهد داشت.

وی افزود: سرمایه گذاران داخلی بعضی سهم ها را بر اساس چشم انداز صادراتی آینده خریداری می کنند و با شرایط فعلی، چشم انداز صادراتی آینده چندان امیدوار کننده نیست.

بخشی اضافه کرد: از سوی دیگر، اقتصاد داخلی با تورم بیش از ۴۰ درصد مواجه بوده و اثر این تورم بر ارزش دارایی هایی همچون زمین و ساختمان و تجهیزات و...، با اهمیت بوده است. بنابراین سهام بسیاری از شرکت های زیان ده که با وجود زیان انباشته، ارزش دارایی هایشان به سبب تورم افزایش داشته، مورد اقبال بازار قرار گرفته است. این جذابیت عمدتا به دلیل تمایل سرمایه گذاران به حفظ ارزش سرمایه است و اکثر سهم ها با این نگرش، روند صعودی داشته اند.

وی در خاتمه تاکیدکرد: قسمت زیادی از رشد بازار سرمایه به دلیل افت ارزش پول ملی صورت گرفته است. با در نظر گرفتن کاهش ارزش پول ملی،بازار سرمایه ما رشد زیادی نکرده و فقط به علت افزایش ارزش (ریالی) دارایی های شرکت ها، قیمت سهم ها نیز افزایش یافته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.