تعداد بازدید : ۶۷۳
کد خبر : ۱۹۵۹۲۵
در یک سال گذشته صورت گرفت؛
۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
وزیر اقتصاد گفت: افزایش عمق بازار سرمایه از دستاورد‌های مثبت اقتصاد کشور در یک سال گذشته بوده و حجم گسترده‌ای از میزان نقدینگی در اقتصاد ممکن است زمینه ایجاد مشکلاتی در کشور را ایجاد کند که این میزان با بازار سرمایه قابل کنترل است.

افزایش عمق بازار سرمایه دستاورد‌ مثبت اقتصاد کشور

به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند در خصوص بازار سرمایه اظهار کرد: افزایش عمق بازار سرمایه از دستاورد‌های مثبت اقتصاد کشور در یک سال گذشته بوده و حجم گسترده‌ای از میزان نقدینگی در اقتصاد ممکن است زمینه ایجاد مشکلاتی در کشور را ایجاد کند که این میزان با بازار سرمایه قابل کنترل است.

وی افزود: ورود نقدینگی به بورس از جمله راه‌هایی است که می‌تواند به بخش تولید کمک کند و در یک سال گذشته تمرکز خاصی بر روی این سیاست وجود داشت و تاکنون این اقدام موفق بوده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: دولت تلاش دارد که زمینه‌های لازم برای واگذاری دارایی‌های خود و بانک‌ها را مهیا کند تا به این وسیله فعالان بورس با تنوع بیشتری در معاملات مواجه شوند.


دژپسند بیان کرد: بازار ارز به عنوان بازاری با ریسک بالا تلقی می‌شود و رشد بورس، مانع ورود سرمایه‌ها به این بازار‌ها می‌شود..

وی بیان کرد: افزایش قابل توجه درآمد‌های مالیاتی و رعایت حال بنگاه‌های اقتصادی از مواری است که باید در سال جاری مورد توجه قرار بگیرد. بنگاه‌های اقتصادی در شرایطی هستند که اگر به آن‌ها فشار زیادی وارد شود، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند.

وزیر اموراقتصادی و دارایی ادامه داد: درآمد‌های مالیاتی در پنج ماه ابتدایی سال جاری بیش از سه درصد رشد داشته و در حال حاضر نیز تلاش می‌شود که حقوق قانونی افرادی را که به دنبال فرار از پرداخت مالیات هستند از آن‌ها گرفته شود که و در این زمینه موفق بودیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.