تعداد بازدید : ۳۱۶
کد خبر : ۱۹۶۱۸۸
در ۶ ماهه انجام شد؛
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
سهم ایران از تامین نیاز وارداتی چین نیز در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است.

کاهش سهم ایران از صادرات ماهانه به چین

به گزارش بورس نیوز، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به روند صادرات ماهانه ایران به چین پرداخته و نوشته صادرات ماهانه به این کشور از ابتدای سال ۲۰۱۸ تا پایان ماه ششم ۲۰۱۹ روند نوسانی داشته، اما در برخی ماه‌ها با تغییر شدید روبه‌رو شده است. براین اساس سهم ایران از تامین نیاز وارداتی چین نیز در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است.

در ۶ ماهه نخست ۲۰۱۹، ایران به طور متوسط ماهانه ۱.۳ میلیارد دلار به چین صادرات داشته است. این در حالی است که این رقم برای متوسط صادرات ماهانه در ۶ ماهه نخست سال گذشته میلادی ۱.۸ میلیارد دلار بوده که کاهشی ۵۰۰ میلیون دلاری را نشان می‌دهد.

داده‌های آماری این گزارش نشان می‌دهد که از ابتدای سال ۲۰۱۹، روند صعودی صادرات ایران به چین آغاز شده، ولی بار دیگر در ماه آوریل این روند معکوس می‌شود. در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ با وجود کاهش واردات چین از کشور‌های جهان (کاهش ۲۶ درصدی)، اما صادرات کشورمان به چین ۲۹ درصد افزایش یافته و به ۱.۳ میلیارد دلار رسیده است.

معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران نوشته است که افزایش صادرات ماهانه ایران به چین ادامه داشته و در ماه آوریل با ۴۵ درصد افزایش نسبت به ماه قبل از آن به ۲.۲ میلیارد دلار رسید. ولی با این حال در ماه‌های می‌و ژوئن ۲۰۱۹ صادرات ایران به چین روندی کاهشی در پیش می‌گیرد و در ماه ژوئن به رقم ۹۶۰ میلیون دلار می‌رسد.

صادرات ۹۶۰ میلیون دلاری ایران به چین در ماه ژوئن کمترین رقم در ۱۷ ماه اخیر بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.