تعداد بازدید : ۱۸۸۵
کد خبر : ۱۹۶۲۱۷
تزریق خون تازه به رگ‌های این داروساز؛
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
شرکت «داروسازی ابوریحان» در پیش بینی‌های خود کمی در فضای احتیاط به سر می‌برد و برآورد‌های آبسیم پلاس نشان از تحقق رقم‌های جدید در صورت‌های مالی این شرکت دارد.

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «داروسازی ابوریحان» در آخرین روز‌های مرداد ماه پیشنهاد خود در خصوص افزایش سرمایه ۲۱ میلیارد تومان را ارائه کرد تا در ادامه با سرمایه ۶۰ میلیارد تومان به فعالیت خود ادامه دهد.

این افزایش سرمایه تماما خرج تسویه تسهیلات مالی دریافتی و کاهش هزینه مالی می‌شود. از همین رو، این شرکت برآورد کرده با ورود سرمایه جدید، سود خالص سال ۹۸ به رقم ۷۷ میلیارد تومان برسد. در این پیش بینی، ۲۹۸ میلیارد تومان درآمد فروش محصولات درنظر گرفته شده که نگاهی به عملکرد ۵ ماهه سال جاری نشان می‌دهد که تاکنون موفق به تحقق ۵۴ درصد رقم برآوردی، شده است.

«دابور» خریدار دارد

از سوی دیگر، عملکرد ماهانه «دابور» در ماه‌های سال جاری به مراتب بهتر از سال گذشته بوده و از این رو، می‌توان انتظار داشت که ارقامی بالاتر از آن چه پیش بینی شده به واقعیت مبدل شود. علاوه بر این، در صورت حذف ارز دولتی دارو، یکی از موانع صادرات بر سر راه داروسازان برداشته می‌شود و تا حدی درآمد‌ها بهبود خواهد یافت.

«دابور» خریدار دارد

علت افزایش فروش عمدتا ناشی از تغییر در ترکیب سبد محصولات و افزایش نرخ برخی از اقلام دارویی بوده که مجوز آن اخیرا صادر شده است. بنابراین، می‌توان انتظار داشت سطح درآمد‌ها تا رقم ۴۲۰ میلیارد تومان رشد کند.

حدود ۴۸ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی که در اولین روز هفته جاری انجام گرفت، موقعیت فروش را در این سهم انتخاب کردند اما؛ «دابور» در آن روز و روز‌های پس از آن در حداکثر قیمت ممکن معاملات خود را به ثبت رساند و به خوبی کام همراهان و خریداران خود را شیرین کرد.

«دابور» خریدار دارد

در ۳ ماهه گذشته، «دابور» به طور میانگین، ۱۱۵ فروشنده و ۱۷۶ خریدار داشته که این نسبت نیز تقریبا در نظرسنجی نیز به نمایش درآمده است.

ارزش بازار این شرکت در حال حاضر بالغ بر ۱۱۸۷ میلیارد تومان است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.