تعداد بازدید : ۲۰۵۳
کد خبر : ۱۹۶۲۱۷
تزریق خون تازه به رگ‌های این داروساز؛
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
شرکت «داروسازی ابوریحان» در پیش بینی‌های خود کمی در فضای احتیاط به سر می‌برد و برآورد‌های آبسیم پلاس نشان از تحقق رقم‌های جدید در صورت‌های مالی این شرکت دارد.

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «داروسازی ابوریحان» در آخرین روز‌های مرداد ماه پیشنهاد خود در خصوص افزایش سرمایه ۲۱ میلیارد تومان را ارائه کرد تا در ادامه با سرمایه ۶۰ میلیارد تومان به فعالیت خود ادامه دهد.

این افزایش سرمایه تماما خرج تسویه تسهیلات مالی دریافتی و کاهش هزینه مالی می‌شود. از همین رو، این شرکت برآورد کرده با ورود سرمایه جدید، سود خالص سال ۹۸ به رقم ۷۷ میلیارد تومان برسد. در این پیش بینی، ۲۹۸ میلیارد تومان درآمد فروش محصولات درنظر گرفته شده که نگاهی به عملکرد ۵ ماهه سال جاری نشان می‌دهد که تاکنون موفق به تحقق ۵۴ درصد رقم برآوردی، شده است.

«دابور» خریدار دارد

از سوی دیگر، عملکرد ماهانه «دابور» در ماه‌های سال جاری به مراتب بهتر از سال گذشته بوده و از این رو، می‌توان انتظار داشت که ارقامی بالاتر از آن چه پیش بینی شده به واقعیت مبدل شود. علاوه بر این، در صورت حذف ارز دولتی دارو، یکی از موانع صادرات بر سر راه داروسازان برداشته می‌شود و تا حدی درآمد‌ها بهبود خواهد یافت.

«دابور» خریدار دارد

علت افزایش فروش عمدتا ناشی از تغییر در ترکیب سبد محصولات و افزایش نرخ برخی از اقلام دارویی بوده که مجوز آن اخیرا صادر شده است. بنابراین، می‌توان انتظار داشت سطح درآمد‌ها تا رقم ۴۲۰ میلیارد تومان رشد کند.

حدود ۴۸ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی که در اولین روز هفته جاری انجام گرفت، موقعیت فروش را در این سهم انتخاب کردند اما؛ «دابور» در آن روز و روز‌های پس از آن در حداکثر قیمت ممکن معاملات خود را به ثبت رساند و به خوبی کام همراهان و خریداران خود را شیرین کرد.

«دابور» خریدار دارد

در ۳ ماهه گذشته، «دابور» به طور میانگین، ۱۱۵ فروشنده و ۱۷۶ خریدار داشته که این نسبت نیز تقریبا در نظرسنجی نیز به نمایش درآمده است.

ارزش بازار این شرکت در حال حاضر بالغ بر ۱۱۸۷ میلیارد تومان است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.