تعداد بازدید : ۸۰۶
کد خبر : ۱۹۶۴۶۹
کارشناس پولی و بانکی در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
مشکل اصلی نظام بانکی ما، تحریم های آمریکا نبوده و نیست. مشکل نظام بانکی، ورود بانک ها به بنگاهداری است.

نظارت بر سرمایه‌گذاری بانک‌ها شدت گرفت

به گزارش بورس نیوز، وزارت خزانه‌داری آمریکا به بهانه تامین مالی تروریسم برای چندمین بار اما با بهانه‌ای جدید، بانک مرکزی ایران را مجددا تحریم کرد!

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده واشنگتن در آینده تحریم‌های بیشتری علیه بانک‌های ایرانی اعمال خواهد کرد اما؛ واکنش بازار سرمایه ما به این خبر، پوزخندی بیش نبود و شاخص کل امروز ۳۵۴۵ واحد رشد کرد.

سید حسین سلیمی کارشناس پولی و بانکی در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: بانک مرکزی ایران تحریم بود و تنها تفاوت تحریم جدید بانک مرکزی با تحریم‌های گذشته در آن است که لغو این تحریم دیگر توسط رییس جمهور آمریکا امکانپذیر نیست و باید کنگره آمریکا با لغو تحریم بانک مرکزی ایران موافقت کند.

وی تاکید کرد: این تحریم‌ها هیچ تاثیری در عملکرد نظام بانکی ایران ندارد.

سلیمی در ادامه گفت: مشکل اصلی نظام بانکی ما، تحریم های آمریکا نبوده و نیست. مشکل نظام بانکی، ورود بانک ها به بنگاهداری بوده که خوشبختانه، نظارت ها بر فعالیت بانک ها تشدید شده و هر بانکی که الزامات و دستورالعمل های بانک مرکزی را رعایت نکرده، مجوز تشکیل مجمع دریافت نکرده است. از جمله اقدامات مثبت بانک مرکزی، نظارت بر سرمایه گذاری های بانک ها، الزام بانک ها به اصلاح ساختار سرمایه و عدم صدور مجوز تاسیس شعب جدید برای بانک ها بوده است.

وی افزود: به مدد نظارت های سختگیرانه و مستمر بانک مرکزی بر فعالیت بانک ها، اکثر بانک های کشور وضعیت رو به بهبودی دارند. بنابراین می توان گفت با وجود تحریم های دشمن، نظام بانکی کشور ما روند مثبت و رو به رشدی دارد. اگر قوانین داخلی که بانک مرکزی به منظور شفافیت بیشتر نظام بانکی تعریف کرده، به درستی اجرا شود؛ و نیز خروج بانک ها از بنگاهداری و واگذاری اموال مازاد و غیر بانکی هم طبق مقررات تا پایان امسال عملیاتی شود، به رغم تحریم ها، نظام بانکی ما چشم انداز روشنی دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: