تعداد بازدید : ۵۴۰
کد خبر : ۱۹۶۵۱۰
کسب سود خالص ۱۸۵میلیارد ریالی قند ارومیه در سال مالی گذشته؛
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
جمع درآمد‌های عملیاتی شرکت در این سال به مبلغ ۲.۳۴۷ میلیارد ریال محقق شده که نشان‌دهنده افت ۲۳ درصدی درآمد‌های عملیاتی نسبت به پارسال است.

افت  ۲۳ درصدی درآمد‌های عملیاتی «قاروم»

کسب سود خالص ۱۸۵ میلیارد ریالی قند ارومیه در سال مالی گذشته
رشد ۱۶ درصدی سودآوری شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت قند ارومیه در سال مالی منتهی به پایان تیر ماه ۱۳۹۸ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده موفق به کسب سود خالص ۱۸۵ میلیارد ریالی و معادل ۱.۰۷۸ ریال به ازای هر سهم شده است. این سود در مقایسه با سال مالی قبل از آن افزایش ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

جمع درآمد‌های عملیاتی شرکت در این سال به مبلغ ۲.۳۴۷ میلیارد ریال محقق شده که نشان‌دهنده افت ۲۳ درصدی درآمد‌های عملیاتی نسبت به پارسال است. با این حال کسب سود غیرعملیاتی از محل سود سرمایه‌گذاری‌ها و سایر موارد به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال منجر به رشد سودآوری شرکت در سال گذشته شده است. با توجه به عدم ارائه یادداشت‌های توضیحی مربوط به صورت‌های مالی، ارائه تفکیکی این بخش از درآمد‌های شرکت امکانپذیر نیست.

افت  ۲۳ درصدی درآمد‌های عملیاتی «قاروم»

مقادیر فروش شکر سفید شرکت در این سال به میزان ۶۳ هزار و ۶۵۴ تن محقق شده که ۱۸ درصد نسبت به سال قبل افت را نشان می‌دهد. مقادیر فروش محصولات فرعی نظیر تفاله خشک، تفاله‌تر و ملاس نیز در این سال کاهش فروش را نشان می‌دهند.

به نظر می‌رسد که توضیحات مدیریت شرکت در خصوص علل افت مقادیر فروش شرکت در سال مالی گذشته و شفاف سازی در این خصوص لازم باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.