تعداد بازدید : ۴۳۵
کد خبر : ۱۹۶۵۱۰
کسب سود خالص ۱۸۵میلیارد ریالی قند ارومیه در سال مالی گذشته؛
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
جمع درآمد‌های عملیاتی شرکت در این سال به مبلغ ۲.۳۴۷ میلیارد ریال محقق شده که نشان‌دهنده افت ۲۳ درصدی درآمد‌های عملیاتی نسبت به پارسال است.

افت  ۲۳ درصدی درآمد‌های عملیاتی «قاروم»

کسب سود خالص ۱۸۵ میلیارد ریالی قند ارومیه در سال مالی گذشته
رشد ۱۶ درصدی سودآوری شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت قند ارومیه در سال مالی منتهی به پایان تیر ماه ۱۳۹۸ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده موفق به کسب سود خالص ۱۸۵ میلیارد ریالی و معادل ۱.۰۷۸ ریال به ازای هر سهم شده است. این سود در مقایسه با سال مالی قبل از آن افزایش ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

جمع درآمد‌های عملیاتی شرکت در این سال به مبلغ ۲.۳۴۷ میلیارد ریال محقق شده که نشان‌دهنده افت ۲۳ درصدی درآمد‌های عملیاتی نسبت به پارسال است. با این حال کسب سود غیرعملیاتی از محل سود سرمایه‌گذاری‌ها و سایر موارد به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال منجر به رشد سودآوری شرکت در سال گذشته شده است. با توجه به عدم ارائه یادداشت‌های توضیحی مربوط به صورت‌های مالی، ارائه تفکیکی این بخش از درآمد‌های شرکت امکانپذیر نیست.

افت  ۲۳ درصدی درآمد‌های عملیاتی «قاروم»

مقادیر فروش شکر سفید شرکت در این سال به میزان ۶۳ هزار و ۶۵۴ تن محقق شده که ۱۸ درصد نسبت به سال قبل افت را نشان می‌دهد. مقادیر فروش محصولات فرعی نظیر تفاله خشک، تفاله‌تر و ملاس نیز در این سال کاهش فروش را نشان می‌دهند.

به نظر می‌رسد که توضیحات مدیریت شرکت در خصوص علل افت مقادیر فروش شرکت در سال مالی گذشته و شفاف سازی در این خصوص لازم باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: