تعداد بازدید : ۶۷۱
کد خبر : ۱۹۶۸۹۱
۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
مدیرعامل پتروشیمی جم اظهار داشت: البته تحریم یک چالش است، اما ما تاکنون بر آن غلبه کرده‌ایم و به لحاظ تولید و فروش خارجی مشکلی نداشته‌ایم.

تنوع سازی در محصولات و توسعه بازار، راهبرد اساسی پتروشیمی جم

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا سعیدی در نشست حاشیه‌ای سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با بیان اینکه پتروشیمی جم یکی از بازیگران اصلی تولید محصولات الفین و پلی الفین است که فعالیت قابل ملاحظه‌ای دارد اظهار داشت: ما همانند همه بنگاه‌ها برای خودمان برنامه‌های عملیاتی سالانه و درازمدت تعریف کرده‌ایم که بر اساس برنامه سالانه طی شش ماهه ابتدایی سال گذشته روند تولید را تکمیل کردیم.

مدیرعامل پتروشیمی جم با اشاره به برنامه‌های آتی این مجتمع تصریح کرد: ما در چهار حوزه رسوخ در بازار، توسعه محصول، توسعه بازار و متنوع‌سازی بازار محصول بحث رشد و توسعه را پیگیری می‌کنیم. وی با اشاره به برنامه رسوخ در بازار گفت: طبیعی است با استفاده از پلاتفرم و ظرفیت موجود به دنبال افزایش سهم بازار، ارتقای کیفیت و بهبود فرآیند خواهد بود تا بتوانیم در ارائه محصولات به بازار سهم بیشتری داشته باشیم.

سعیدی ادامه داد: در بحث توسعه محصول R&D را مکلف کردیم که گرید‌های مختلف را توسعه داده و بازار‌های موجود را بر اساس نیاز مشتریان گسترش دهیم در این استراتژی نگاه تحقق بازار بر توسعه ارجحیت دارد. وی همچنین با اشاره به بحث توسعه بازار گفت: در این حوزه نیز به دنبال حضور در بازار‌های جهانی و مارکتینگ و ارتباط بیشتر با مشتریان هستیم تا بتوانیم بازار بیشتری را توسعه دهیم ضمن اینکه شنیدن صدای مشتری نیز از جمله ضروریات ما است تا بدانیم مشتریان چه محصولی را ترجیح می‌دهند.

مدیرعامل پتروشیمی جم تاکید کرد: ما همواره محصولات جدید و تنوع در آن‌ها و همچنین بازار‌های جدید را از جمله استراتژی‌های خود تعریف کرده‌ایم.

وی تعریف پروژه ارائه ABS که از محصولات پایین دستی پلیمر است را از جمله برنامه‌ها در راستای تولید محصولات جدید از سوی پتروشیمی جم عنوان کرد. وی با تاکید بر اینکه در بازار سرمایه به دنبال توسعه موقعیت بهتر هستیم خاطرنشان کرد: در حال حاضر جزو چند پتروشیمی برجسته کشور هستیم و تلاش می‌کنیم در آینده جزو ۱۰ شرکت برتر کل کشور باشیم.

سعیدی با بیان اینکه حضور در بازار جهانی از بدو تولد پتروشیمی جم تعریف شده بود خاطرنشان کرد: حضور بیشتر و تعداد محصولات بالاتر در بازار‌های جهانی از جمله رویکرد‌ها و اصول راهبردی ما است.

وی در ادامه گفت: اکنون محصولات ما به کشور‌های آسیایی از جمله چین و ترکیه، اوراسیا و بخشی از اروپا صادر می‌شود.

مدیرعامل پتروشیمی جم درباره تاثیر تحریم‌ها بر حضور در بازار‌های جهانی نیز گفت: البته تحریم یک چالش است، اما ما تاکنون بر آن غلبه کرده‌ایم و به لحاظ تولید و فروش خارجی مشکلی نداشته‌ایم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: