تعداد بازدید : ۵۰۴
کد خبر : ۱۹۶۹۰۷
عضو کمیسیون انرژی مجلس:
۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
در شرایطی که با افزایش بی‌رویه قیمت مسکن روبرو هستیم، تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی برای خرید مسکن کفاف قیمت‌های کنونی مسکن را نخواهد داد.

تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی برای خرید مسکن کم است

به گزارش بورس نیوز، غلامرضا شرفی درباره نابسامانی‌های موجود در بازار مسکن، اظهار کرد: در وضعیت فعلی وزارت راه و شهرسازی به دنبال اجرای طرح‌های متنوع مسکن‌سازی برای متعادل کردن عرضه و تقاضا در کشور است.

نماینده مردم آبادان در خانه ملت افزود: در جلسه‌ای که به تازگی با وزیر کشور داشتیم، قول داد که از طریق برنامه‌ریزی‌های جدید در شورای برنامه‌ریزی استان‌ها، نسبت به ساماندهی بازار مسکن اقداماتی انجام دهد، زیرا این امر می‌تواند ظرفیت تولید مسکن را بهبود بخشد.

وی ادامه داد: در شرایطی که با افزایش بی‌رویه قیمت مسکن روبرو هستیم، تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی برای خرید مسکن کفاف قیمت‌های کنونی مسکن را نخواهد داد.

شرفی تاکید کرد: دولت باید از راه‌کار‌های مختلف برای کاهش مدت زمان انتظار خرید مسکن بهره ببرد. یکی از این مسائل، تقویت قدرت مالی خریداران بوده که می‌تواند تسهیلات با سود کم و افزایش مدت زمان پرداخت را در اختیار مردم قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در شرایطی که میانگین دریافتی کارمندان، حدود ۲ تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، یک زوج جوانی که تازه ازدواج کرده‌اند، توان پرداخت اقساط ۵ میلیون تومانی تسهیلات مسکن را ندارند.


عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت باید برنامه‌هایی مانند ارائه اراضی رایگان، هزینه تولید مسکن را کاهش دهد. طبق آمار‌های موجود، در شرایط فعلی، مدت زمان انتظار برای خرید مسکن به بالای ۵۰ سال رسیده که باید سیاست‌های حمایتی برای خانه‌دار کردن اقشار ضعیف و کم‌درآمد تدوین شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: