تعداد بازدید : ۶۹۲
کد خبر : ۱۹۷۲۰۷
سود این شرکت به جیب بانک‌ها می‌رود؛
۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
«مفاخر» در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴۲۵ میلیارد ریال درآمد کسب کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد مطلوب ۶۹ درصدی را به معرض نمایش می‌گذارد.

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی» با نماد «مفاخر» بازدهی ۲۱۹ درصدی را در کارنامه سال جاری خود تا به امروز ثبت کرده است.
در نظرسنجی روز گذشته آبسیم پلاس، ۴۸ درصد از شرکت‌کنندگان رأی به خرید این سهم دادند و مابقی دکمه فروش را فشار دادند.

سرعت‌گیر در مسیر «مفاخر»

بر اساس این گزارش، ۱۶۲ خریدار در مقابل ۵۷ فروشنده صف‌آرایی کردند که خریداران در صف فروش قرار گرفتند و افت قیمت حداکثری را رقم زدند؛ به‌این‌ترتیب، نتیجه نظرسنجی در تابلوی معاملات «مفاخر» نیز نمایش پیدا کرد و فشار فروشندگان بیش از خریداران بود.

شایان‌ذکر است که از ابتدای سال جاری تا به امروز حقوقی‌ها ۷۶ میلیارد ریال از سهام این شرکت را به حقیقی‌ها واگذار و خود عزم خروج کردند.

در خصوص «مفاخر» باید گفت که در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴۲۵ میلیارد ریال درآمد کسب کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد مطلوب ۶۹ درصدی را به معرض نمایش می‌گذارد.

همان‌گونه که در تصویر ذیل ملاحظه می‌کنید، درآمد‌های شناسایی‌شده این شرکت در تمام ماه‌های سال جاری بیش از گذشته بوده است و حتی در ماه‌های تیر و مرداد جهش جالب‌توجهی داشته است.

سرعت‌گیر در مسیر «مفاخر»

«مفاخر»  در آخرین گزارش مالی خود پیش‌بینی کرده بود در پایان سال ۹۸ به درآمد ۸۸۱ میلیارد ریالی دست یابد که تا نیمه نخست سال جاری نیز موفق به تحقق ۴۸ درصد از این رقم شده است اما؛ اگر با همین فرمان پیشروی کند، تحقق رقم برآورد شده چندان دور از ذهن نیست.

این نکته را باید مدنظر داشت که در سال ۹۷ رقمی در حدود ۶۲۱ میلیارد ریال درآمد در حساب‌های این شرکت به بار نشسته بود و لذا درصورتی‌که «مفاخر» بتواند رقم ۸۸۱ میلیارد ریال را به واقعیت بدل کند، رشد ۲۸درصدی در درآمدزایی را تجربه خواهد کرد.

«مفاخر» در نظر دارد علاوه بر تولید محصولات جدید، تولید داخلی ATM فروش اجاره به‌شرط تملیک به‌منظور نوسازی ATM‌های موجود در بازار را به مرحله اجرا برساند چراکه بازار فروش ATM در بانک‌ها تقریباً به مرحله اشباع رسیده است.

 

سرعت‌گیر در مسیر «مفاخر»

یکی از معضلات این شرکت هزینه‌های بالا بخصوص در بخش هزینه مالی تسهیلات دریافتی است که تقریباً مجالی برای شناسایی سود‌های کلان را نمی‌دهد. در دوره‌های اخیر رقم سود خالص بسیار جزئی و حداقلی بوده است.

مانده تسهیلات مالی در پایان سال ۹۷ حدود ۵۰۷ میلیارد ریال بوده که طی دوره ۳ ماهه نخست سال ۹۸ بالغ‌بر ۳۶ میلیارد ریال به آن افزوده شد. بنابراین، همان‌گونه که «مفاخر» به سمت شناسایی درآمد‌های بیشتر گام برمی‌دارد، باید فکری به حال تسهیلات بانکی و هزینه‌های ناشی از آن نیز بکند که در غیر این صورت، بازهم رقم چندان دندان‌گیری عایدشان نخواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: