تعداد بازدید : ۱۳۲۰
کد خبر : ۱۹۷۴۳۴
مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت:
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت گفت: طرح ساخت کارخانه NGL۳۱۰۰ در دهلران به‌منظور حذف و جمع‌آوری گاز‌های مشعل از میدان‌های نفتی مناطق غرب کشور همچون میدان‌های نفتی اطراف چشمه‌خوش، آذر، دهلران و تبدیل آن به گاز قابل تزریق به شبکه اجرا می‌شود که تحقق این زنجیره می‌تواند محصولات باارزشی برای صنعت پتروشیمی تولید کند.

به گزارش بورس نیوز، این قرارداد صبح امروز به امضای غلامرضا منوچهری، مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) و زعفر تنهاپور، مدیرعامل شرکت بین‌المللی پیمانکاری عمومی ایران (IGC) رسید.

غلامرضا منوچهری اظهار کرد: طرح ساخت کارخانه NGL۳۱۰۰ در دهلران به‌منظور حذف و جمع‌آوری گاز‌های مشعل از میدان‌های نفتی مناطق غرب کشور همچون میدان‌های نفتی اطراف چشمه‌خوش، آذر، دهلران و تبدیل آن به گاز قابل تزریق به شبکه اجرا می‌شود که تحقق این زنجیره می‌تواند محصولات باارزشی برای صنعت پتروشیمی تولید کند.

وی افزود: به این ترتیب گاز خام و ترش از مخازن منتقل و در مرحله بعد این گاز برای تبدیل شدن به الفین به واحد‌های پتروشیمی تزریق می‌شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت ادامه داد: تغییراتی که به‌واسطه کیفیت و حجم گاز و نیز نحوه سرمایه‌گذاری آن در طول سال‌های گذشته رخ داد سبب شد این طرح با تاخیر انجام شود.

منوچهری بیان کرد: براساس برنامه ما باید در دو سال آینده این پروژه را به اتمام برسانیم. در حال حاضر حدود ۳۵ درصد از پروژه پیشرفت فیزیکی داشته، اما مسئله اصلی این است که هم‌زمان با اجرای این پروژه باید طرح الفین نیز پایان یابد تا طرح NGL ثمردهی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: حجم سرمایه‌گذاری پروژه‌های صنعت نفت در منطقه دهلران حدود ۲ میلیارد دلار بوده و در مجموع این طرح‌ها از جمله طرح‌های مهم و ارزشمندی است که رونق منطقه محروم دهلران را به دنبال دارد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت در ادامه به دیگر طرح‌های در دست اجرای این شرکت اشاره و اظهار کرد: هم‌اکنون دو پروژه بزرگ منصوری و رامشیر در منطقه نفت‌خیز جنوب در دست اجراست که قرارداد‌های مربوط به تامین تجهیزات مورد نیاز با سازندگان داخلی نهایی شده و در صورت تامین منابع مالی، پروژه‌ها را با سرعت بیشتری پیش خواهیم برد.

منوچهری گفت: توسعه میدان آذر یکی از طرح‌های در دست اقدام شرکت اویک است و امیدواریم تا پایان سال جاری، میزان تولید نفت این میدان را از ۳۰ هزار بشکه در روز به ۶۰ هزار بشکه افزایش دهیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: