تعداد بازدید : ۴۰۰
کد خبر : ۱۹۷۹۵۳
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم موجب می‌شود تا کشت این محصول استراتژیک در سال‌های آینده کم شود و خودکفایی در تولید این محصول با خطر مواجه شود.

پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم باعث کاهش کشت آن

به گزارش بورس نیوز، یوسف داودی دررابطه با تعیین قیمت خرید تضمینی گندم، اظهار کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید در پی افزایش قیمت کود شیمیایی، نهاده‌ها و نیروی کار باید محصولات کشاورزی با قیمت بالاتری خریداری شوند.

وی افزود: یکی از وظایف دولت این است که بازار را به گونه‌ای تنظیم کند که محصولات کشاورزی روی دست کشاورزان باقی نماند و محصولات را بالاتر از قیمت تمام شده از آن‌ها خریداری کند.

نماینده مردم سراب در خانه ملت ادامه داد: سیب زمینی از کشاورزان با قیمت هزار تومان خریداری می‌شود در حالی که قیمت تمام شده آن بسیار بالاتر است. می‌توان برای جلوگیری از زیان کشاورزان با ایجاد مشوق‌های صادراتی محصولات کشاورزی مازاد نیاز کشور را با قیمت بسیار بالاتر به کشور‌های دیگر صادر کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خاطرنشان کرد: پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم موجب می‌شود تا کشت این محصول استراتژیک در سال‌های آینده کم شود و خودکفایی در تولید این محصول با خطر مواجه شود. با خودکفایی در تولید گندم امنیت غذایی و ملی کشور تا حدودی تامین می‌شود.

وی بیان کرد: در پایان تابستان سال جاری و مهلت خرید تضمینی گندم ما شاهد بودیم که سیلو‌ها در بسیاری از استان‌های کشور به صورت کامل پر نشده‌اند در حالی که میزان تولید با توجه به وضعیت بارندگی‌ها بیشتر بوده است.

داودی گفت: نگهداری گندم در سیلو‌های غیراستاندارد موجب کپک زدن آن‌ها و ایجاد سم می‌شود، سم به وجود آمده توسط قارچ‌ها با پخته شدن و درجه حرارت بالا نیز از بین نمی‌رود و وارد بدن انسان می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: