تعداد بازدید : ۶۳۴
کد خبر : ۱۹۸۰۸۲
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت:
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس فرد مخالف با طرح ساماندهی خودرو را به مناظره زنده تلویزیونی دعوت کرد و گفت: باید برای مردم شفاف شود که این طرح به سود یا ضرر مصرف کننده است.

طرح ساماندهی خودرو به سود یا ضرر مصرف کننده


به گزارش بورس نیوز، بهرام پارسایی درخصوص افزایش قیمت خودرو در بازار اظهار کرد: سال گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با حضور نمایندگان سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، سازمان تعزیرات حکومتی وعده دادند اگر به خودروسازان اجازه بدهند که تولیدات خود را ۵ درصد زیرقیمت بازار بفروشند می‌توانند آرام آرام بازار خودرو را ساماندهی کنند.

وی افزود: تمام صحبت‌ها و وعده‌های وزیر صمت در این کمیسیون اصل ۹۰ ثبت و ضبط شده و براساس وعده وزارت صمت، خودروسازان باید ابتدا، خودرو‌ها را ۵ درصد زیرقیمت بازار و در سپس ۱۰ درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌کردند واین روند باید ادامه پیدا می‌کرد تا بازار ساماندهی شود، در صورتی که مسئولان امر این سیاست را به درستی و با جدیت اجرایی می‌کردند حال قیمت خودرو نباید دوباره گران می‌شد.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت ادامه داد: اراده‌ای برای مبارزه با این مافیا که حقوق مصرف‌کننده را تضییع می‌کنند، وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت باید با مدیران خودروسازی که در انجام تعهدات و وعده‌های خود کوتاهی می‌کنند، برخورد کند. سخنگوی دولت در نشست خبری خود اعلام می‌کند مدیرعامل یکی از خودروسازی‌ها به دلیل تخلفات برکنار شده که این امر نشاندهنده اوج سوءمدیریت و نبود نظارت بر زیرمجموعه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره بلاتکلیفی و معطل ماندن طرح ساماندهی صنعت خودرو خاطرنشان کرد: این طرح مدت زیادی میان کمیسیون صنایع و معادن مجلس و صحن علنی در رفت و آمد بود و در حال حاضر نیز میان شورای نگهبان و مجلس سرگردان است.

پارسایی هر فردی که با طرح ساماندهی خودرو مخالف است را به مناظره زنده تلویزیونی دعوت کرد و گفت: باید برای مردم شفاف شود که این طرح به سود یا ضرر مصرف کننده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: