تعداد بازدید : ۲۲۱۳
کد خبر : ۱۹۸۲۱۶
گزارش بورس‌نیوز از بادهای قرمز استوایی بر تابلوهای بازار؛
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
با عرضه‌های سنگین و منفی شدن قیمت‌ها در گروه‌های پیشرو بازار روز گذشته مانند صنایع «بانکی» و «خودرویی»، این انتظار می‌رفت که معاملات امروز بازارسرمایه با افت قیمتی، آغاز شود. 
 
وقتی با کوچکترین تکان همه فروشنده می‌شوند
حباب بازار به دست سهامداران ایجادمی شود
مهدی حیدرزاده، مدیرعامل کارگزاری مدبر آسیا در رابطه با قرمز پوش شدن بازار روز جاری به بورس‌نیوز گفت: حضور افرادی که توانایی تجزیه تحلیل و فرهنگ سهامداری ندارند، طی بیست سال گذشته باعث ایجاد حباب در برخی سهم‌ها شده است.
 
وی ادامه داد: با کوچکترین نوسان منفی، تمامی این افراد فروشنده می‌شوند که با روند موجود، انتظار این افت دور از ذهن نبود. 

شرایط باید کنترل شود
این کارشناس بازار سرمایه، تشویق‌های صورت گرفته در رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها را عامل مهمی در این اتفاق عنوان کرد و افزود: وقتی راهکاری برای کنترل اوضاع وجود نداشته باشد، شرایط اجتناب ناپذیر است و هر بار که تکرار تشویق صورت گیرد، هجوم به بازار و ریزش‌های پیاپی رخ خواهد داد.
 
وقتی با کوچکترین تکان همه فروشنده می‌شوند
بیشتر سرمایه گذاران با بازار ناآشنا هستند
به گزارش بورس‌نیوز، احسان عسکری کارشناس بازار سرمایه نیز تقویت فرهنگ سرمایه‌گذاری در مسیر شفاف و قانونی و صد البته به نفع اقتصاد، علاقه مندی دولت به حضور مردم برای سهامداری، افزایش حجم نقدینگی در جامعه و افزایش ریسک سرمایه‌گذاری سفته‌بازانه در بازار‌های موازی را از عوامل رشد بازار سرمایه عنوان می‌کند.
 
وی معتقد است بخش اعظم سرمایه‌گذاران خرد بازار سرمایه، با عملکرد و ساختار صندوق‌های سرمایه‌گذاری ناآشنا هستند و شخصا به طور مستقیم به خرید و فروش در این بازار اقدام می‌کنند. اگر فرض بگیریم ۳۰ درصد این افراد دانش سرمایه‌گذاری و تحلیل صورت‌های مالی را نداشته باشند، رفتار‌های هیجانی بالا خواهد رفت و در زمان نوسانات عادی بازار که بخشی از آن اصلاح موقتی می‌تواند باشد، معاملات هیجانی انجام خواهند داد.

تحلیل سرمایه گذار بر اساس نظرات غیرکارشناسانه
این کارشناس بازار سرمایه عنوان می‌کند متاسفانه سرمایه‌گذاران خرد معاملات خود را براساس اطلاعات بنیادی انجام نمی‌دهند و بیشتر مبتنی بر تحلیل تکنیکال یا رجوع به توصیه‌های سایرین از جمله فعالان فضای مجازی اقدام به معامله می‌کنند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
ورود سهامدار ان خرد به معاملات آن لاین باید کاملا محدود گردد و تنها از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری اقدام کنند هم به نفع خود آنهاست هم بازا سرمایه دچار نوسان های آنی نمی شود. همچنین جو روانی بعضی از سایتهایی که نظرات سهامدار ها را منعکس می کنند به فریب تازه کارهای بورسی منجر شده است. تازه کارها خیلی به نوسان های روزانه واکنش بیش از حد از خود نشان می دهند.
تبرى
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
فقط مردم هستن دارن مى خرن، حقوقى ها فقط مى فروشن. قبلا حقوقى ها از سهم ها حمايت مى كردن. الان هيچكدوم تلاشى براى كمك به حقيقى ها نمى كنن. دامنه نوسان بسته، صف نشينى، خط هاى خريد و فروش كه خودش محرك بازاره، بسته شدن سهم ها بعد از ٢٠٪؜ يا ٥٠٪؜ افزايش. در صورت منفى شدن بسته نمى شن! نوسان گرفتن صندوق ها با فروش هاى سنگين. وجود اختلالات در سيستم هاى خريد و فروش و ...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
کدوم تکان کوچک؟ حقوقی ها همه سهم هاشون رو انداختن به مردم ساده دل و فرار کردن.
ماشینچی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
دوستی عنوان کرده بود دست سهامداران خرد کوتاه شود ایشان فراموش کردن خرد چگونه میتواند به کلان آسیب برساند بخش اعظم سهام توسط حقوقها فروخته شد سود را هم بنحوی تقسیم کردن تا دور بعدی
ماشینچی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
تا آنجا که ما شنیدیم و دیدیم بندرت شاهد پایین آمدن شاخص باین صورت بودیم ولی متاسفانه امسال دوبار این چنین شد اگر این تکان کوچک پنداشته میشود خدا نیارد که شاهد تکان بزرگ باشیم
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: