تعداد بازدید : ۴۶۹
کد خبر : ۱۹۸۳۰۸
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانیان:
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
کارشناس بازار سرمایه گفت: سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای که توان تحلیل نداشته و با قوانین و مقررات بازار سرمایه و صورت‌های مالی آشنایی ندارند، بهتر است به طور غیر مستقیم و از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های سبدگردان و دیگر ابزار‌های مشابه استفاده کنند.

سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای از واسطه ها کمک بگیرند

به گزارش بورس نیوز، علیرضا کدیور، اظهار کرد: درسال جاری به ویژه چند ماه گذشته، ما رشد خیلی سریع شاخص بورس و رشد قیمت سهام را مشاهده کردیم. به اعتقاد بنده دلیل اصلی این مساله هجوم نقدینگی به سمت بازار سرمایه بوده است. به این معنی که ما در بازار‌های جایگزین بازارسرمایه به دلیل اینکه از نگاه سرمایه‌گذاران فرصت کسب سود و اینکه جذابیتی برای کسب سود وجود ندارد، این نقدینگی به سمت بازار سرمایه روانه شده و به افزایش قیمت سهام شرکت‌ها منجر شده است.

وی افزود: رشد بازار سرمایه در یک هفته گذشته تقریبا متوقف شده و این شرایط در حالی است که در اغلب روز‌های این مدت، ورود نقدینگی صورت گرفته است. درخصوص ادامه نداشتن این روند افزایشی باید گفت، زمانی که قیمت سهام قصد رشد دارد (طی ۶ ماه گذشته)، با یک میزان افزایش نقدینگی مشخص امکان افزایش قیمت‌ها وجود داشته است، اما وقتی قیمت‌ها رشد می‌کند دو اتفاق رخ می‌دهد، اول اینکه برای سرمایه‌گذارانی که سهامدار هستند، ولی سهام‌شان را در گذشته خریده و اکنون در سود هستند، انگیزه عرضه سهام به وجود بیاید.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: از طرفی دیگر برای حفظ یا افزایش سطوح قیمتی فعلی، نسبت به گذشته نیاز به نقدینگی بیشتری داریم. به این معنی که اگر ما همان حجم نقدینگی که تقریبا ۶ ماه گذشته، می‌توانست شاخص بورس و قیمت سهام را افزایش دهد داشتیم، امروز باید حداقل چند برابر بیش از آن زمان نقدینگی وارد بازار سرمایه شود تا حداقل سطوح فعلی بتواند حفظ شود.

کدیور در توصیه‌ای به سهامداران بیان کرد: سرمایه‌گذارانی که حرفه‌ای بوده و با صورت‌های مالی و مفاهیم بازار سرمایه آشنایی دارند، بهتر است از منابع رسمی (مانند سازمان بورس، سایت کدال) اطلاعات و تحلیل‌های مورد نیازشان را دریافت کنند و به شایعات و کانال‌های مجازی مراجعه نکنند.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای که توان تحلیل نداشته و با قوانین و مقررات بازار سرمایه و صورت‌های مالی آشنایی ندارند، بهتر است به طور غیر مستقیم و از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های سبدگردان و دیگر ابزار‌های مشابه استفاده کنند.

این کارشناس بازار سرمایه درخصوص پیش‌بینی فضای کلی بازار سرمایه توضیح داد: این کار امری دشوار و وابسته به متغیر‌های داخلی و خارجی است. برای بررسی چشم‌انداز آینده بازارسرمایه (حداقل تا ۶ ماه آتی) باید دید تمام متغیر‌های داخلی و خارجی تاثیرگذار بر بازار نسبت به امروز چه تغییری می‌کنند. متغیر‌های داخلی شامل نرخ ارز، سیاست‌های دولت در زمینه حامل‌های انرژی در خصوص واردات و صادرات کالا‌ها و در حوزه بین‌المللی، قیمت‌های جهانی مواد خام، فضای سیاسی بین‌الملل و به طور کلی وضعیت اقتصاد جهانی مطرح هستند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانیان، تصریح کرد: مطمئنا بهبود برآیند این متغیر‌ها در بازار سرمایه سبب رشد شاخص‌های این حوزه می‌شود و اگر به سمت تضعیف باشند، قیمت‌های این بازار نیز با افت رو به رو خواهند شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: