تعداد بازدید : ۲۰۶۹
کد خبر : ۱۹۸۳۳۹
خواجه‌ نصیری در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
در بازار سرمایه اقبال کماکان روی سهام بنیادی وجود دارد و بازار می‌تواند به زودی تعادل خود را حفظ کند.

کماکان اقبال روی سهام بنیادی وجود دارد

محمود خواجه نصیری در گفت و گو با بورس نیوز، درخصوص وضعیت بازار سرمایه اظهار کرد: در روز جاری شاخص کل تا ساعت ۱۱:۴۰ حدود ۱۰۶۳۸ واحد کاهش پیدا کرده و شاخص هم وزن به ۲۸۲۶ واحد رسید.

وی افزود: به هر حال باتوجه به اینکه طی دوره زمانی طولانی مدتی شاخص بورس روند مثبتی داشته شاید در شرایط فعلی افت شاخص آن هم در حد سه درصد برای سرمایه‌گذاران تا حدی غیرقابل باور باشد و این شرایط را هضم کنند و بپذیرند که روند شاخص می‌تواند اصلاحاتی داشته باشد برایشان نگران کننده باشد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تمدن ادامه داد: به نظر می‌رسد با گذشت زمان و نزدیک شدن به پایان ساعت معاملاتی حجم معاملات به بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان رسیده و این نکته مثبتی است که در بازار سرمایه اقبال کماکان روی سهام بنیادی وجود دارد و بازار می‌تواند به زودی تعادل خود را حفظ کند. نکته قابل توجه این است که باید در نظر بگیریم که در شرایط فعلی و طی چند ماه گذشته از جمله خریداران بازار صندوق‌های درآمد ثابت و صندوق‌های سهامی بودند که عمدتا به لحاظ ماندگاری پولشان در بازار ماندگارتر است و می‌توانند کمک کنند که شوک‌های زودگذر منفی بازار رد شود و برخلاف تمامی ادواری که افراد بازار را با شرایط قبل مقایسه می‌کنند به زعم من در شرایط فعلی وجود منابع پایدار در بازار می‌تواند نکته اتکایی باشد. ضمن اینکه قطع به یقین گزارش ۶ ماهه شرکت‌ها در سهام بنیادی نشانگر این است که شرکت‌ها می‌توانند وضعیت بهتری داشته باشند و آینده بهتری را برای بازار سرمایه رقم بزنند. به نظر می‌رسد که P/E  سهام P/E معقول و متناسبی باشد.

اگر با نگاه بلندمدت به سرمایه‌گذاری نگاه شود مطمئنا تا زمان مجمع شرکت‌ها بازده و سود تقسیمی خواهند داد که کاملا نسبت به سرمایه‌گذاری در بانک‌ها بهبود دارد و همچنان به نظر می‌رسد که بعضی از سهام از لحاظ P/E و وضعیت بنیادی شرایط مطلوبی دارند و می‌توانند که بازده انتزاعی را ایجاد کنند. باید در نظر بگیریم که دوره سرمایه‌گذاری باید بلندمدت و میان مدت شود و نوسانات کوتاه مدت نباید خللی در این تحلیل‌ها ایجاد کند و در درازمدت سرمایه‌گذارانی که به صورت بنیادی و با تفکر مبتنی بر ارزش شرکت‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند می‌توانند منتظر شرایط مطلوبی باشد و در شرایط هیجانی تصمیمات گرفته شده به ضرر سرمایه‌گذاران بوده و بهتر است با عمق بیشتر و دوره انتظار سرمایه‌گذاری طولانی مدت تری به بازار نگاه کنند و وضعیت بنیادی شرکت‌ها را هم رصد کنند و انشاالله گزارش ۶ ماهه شرکت‌ها مزید بر علت برای بهبود وضعیت بازار خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: