تعداد بازدید : ۲۴۰۱
کد خبر : ۱۹۸۴۲۳
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
نکته مثبت بازار در دو روز معاملاتی پایان هفته، خریدهای صندوق توسعه بازار و صندوق سرمایه گذاری تمدن بود که اگر این موضوع را در کنار نزدیک شدن به زمان ارسال گزارشات فصلی بعضی شرکتها بگذاریم میتواند نوید روزهای بهتری برای بازار سرمایه باشد.

حمایت چند روزه حقوقی ها، تنها راه بازگشت آرامش به بازار

به گزارش بورس نیوز، با توجه به خریدهای روز چهارشنبه، سهم های بزرگ بازار مثبت شدند و شاخص کل هم ۶۶۱ واحد رشد کرد؛ شاخص کل هم وزن اما افت ۲۱۲۷ واحدی داشت و این نشان می داد سهم های کوچک و متوسط بازار، وضعیت خوبی ندارند. بسیاری از سهم هایی که تا چند روز قبل مرتبا صف خرید بودند، در صف فروش قفل شده و سهامداران شان آب شدن سرمایه هایشان را به نظاره نشسته اند.

مجتبی معتمدنیا کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه و پیش بینی روند آتی بیان کرد: نسبت به روند کلی بازار سرمایه خوشبین هستم. سهم های بازار را می توان به ۳ گروه تقسیم کرد.

وی ادامه داد: گروه نخست، سهم‌هایی که حباب زمانی دارند؛ یعنی پتانسیل هایی برای رشد قیمت دارند اما هنوز خبر یا اتفاقی که بازار منتظر وقوع آن بوده رخ نداده و سهم باید مدتی در محدوده قیمت های فعلی متوقف شود؛ گروه دوم سهم‌هایی هستند که حباب قیمتی دارند و ارزش بازار سهم بیش از ارزش ذاتی یا ارزش خالص دارایی‌های شرکت بوده و گروه سوم هم سهم های ارزشمند بازار هستند که با قیمتی کمتر از ارزش ذاتی معامله می شوند. بسیاری از سهم های بزرگ و بنیادی بازار را می توان در گروه سوم جای داد.

بازار نیازمند حمایت حقوقی‌ها

وی افزود: چنانچه حقوقی ها چند روزی حمایت لازم را از سهم های گروه سوم به عمل آورند، سهم های ارزشمند بازار مسیر خود را از سایر سهم های بازار جدا کرده و رشد خواهند داشت. کاهش عرضه و افزایش تقاضای سهم های ارزشمند بازار، به صورت غیر مستقیم در متعادل تر شدن سایر سهم ها هم اثرگذار خواهد بود.

معتمدنیا در توصیه به سهامداران گفت: بهتر است سهامداران به استراتژی خود پایبند باشند.

سهامدارانی هم که آشنایی کمتری با این بازار دارند بهتر است از طریق صندوق های سرمایه گذاری اقدام به ورود در بازار سرمایه کنند.

انتقاد از صندوق‌ها

این فعال بازار سرمایه با انتقاد از عملکرد برخی صندوق های سرمایه گذاری اظهار کرد: برخی صندوق های سرمایه گذاری برای کسب بازدهی بالاتر در سهم هایی سرمایه گذاری کردند که ارزش ذاتی مناسبی نداشتند ضمن اینکه به نظر می رسد بعضی کدهای حقوقی در روند بازار اخلال ایجاد می کنند تا در قیمت پایین تر اقدام به خرید کنند.

وی اضافه کرد: در حالی که تنها راه برون رفت از مشکل ریزش بازار سرمایه، حمایت چند روزه حقوقی ها از بازار و خرید سهم های ارزشمند است. حتما این حمایت در بازگشت آرامش و اعتماد به بازار موثر خواهد بود.

معتمدنیا در پایان خاطرنشان کرد: نکته مثبت بازار در دو روز معاملاتی پایان هفته، خریدهای صندوق توسعه بازار و صندوق سرمایه گذاری تمدن بود که اگر این موضوع را در کنار نزدیک شدن به زمان ارسال گزارشات فصلی بعضی شرکتها بگذاریم میتواند نوید روزهای بهتری برای بازار سرمایه باشد.

مجتبی
Netherlands
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۶
اوردرهای سنگنین فروش روی ی قیمت خاص درتمام سهام واقعا نشان فروش حقیقی ها هست که آقایان دولتی میگویند فشار فروش بخاطر حقیقی های تازه واردهست یا ی عده حقوقی با کدهای مخصوص , 16 م اوردر فروش در بانک تجارت در قیمتی خاص تشونه چی ؟!!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: