تعداد بازدید : ۷۶۲
کد خبر : ۱۹۸۵۳۰
مدیر بازرگانی «فنورد» در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
تسهیل فرآیند صادرات، اقدام مناسبی در راستای ایجاد رونق در صنعت فولاد بوده و می توان مازاد تولید را روانه بازار صادراتی کرد.

خبری خوب فولادی

به گزارش بورس نیوز، صادرات مقاطع، لوله پروفیل، ورق فولادی توسط واحدهای تولیدی بدون نیاز به دریافت مجوز آزاد شد و دولت یکسری محدودیت برای صادرات محصولات فولادی وضع کرده بود که خود سبب مازاد عرضه در داخل شده بود و به رکودی شدن بازار فولاد دامن زده بود ؛ الان بخشی ازین محدودیت ها لغو شد که خبر خوبی برای صنعت فولاد است.

محسن خراسانی مدیر بازرگانی شرکت نورد و قطعات فولادی در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: در گذشته، تجار، محصولات فولادی را از تولیدکنندگان خریداری کرده و به دست مصرف‌کنندگان خرد داخلی می‌رساندند که با رکود بازار داخل، تقاضای خرید داخلی بعضی محصولات فولادی هم کاهش داشته و شرکت‌های تولیدکننده، با مازاد محصول در انبارهای خود مواجه شده‌اند.

وی افزود: خبر امکان صادرات محصولات فولادی بدون دریافت مجوز مطرح شده، ولی هنوز اجرایی نشده است؛ اما با این حال حذف مجوز از فرآیند صادرات اتفاق بسیار مثبتی برای صنعت فولاد بوده و به رونق فروش منجر خواهد شد. نکته اینجا است که دریافت مجوز صادرات مشروط به ارایه ضمانتنامه بانکی به بورس و در برخی موارد، عرضه محصولات در بورس و سپس صادرات مازاد محصول و... بود. تمامی این مراحل دشواری های خاص خود را داشت که از جذابیت صادرات می کاست.

خبری خوب فولادی

این فعال صنعت فولاد تصریح کرد: تسهیل فرآیند صادرات، اقدام مناسبی در راستای ایجاد رونق در صنعت فولاد بوده و می توان مازاد تولید را روانه بازار صادراتی کرد. البته تامین نیاز بازار داخل باید در اولویت قرار گیرد، به نظر می رسد صادرات محصولات مانند اسلب و شمش فولاد، تولیدکنندگان داخلی را با مشکل مواجه خواهد کرد؛ چرا که شمش و اسلب، مواد اولیه بعضی محصولات فولادی همچون ورق و میلگرد و... است.

مدیر بازرگانی «فنورد» در رابطه با صادرات این شرکت گفت: با وجود تحریم ها و محدودیت هایی که بر سر راه صادرات وجود دارد، فولاد ایران بازار صادراتی خود را دارد. اما این بازار پتانسیل توسعه و گسترش دارد و می بایست با تمرکز بر بازاریابی، به بازارهای صادراتی اروپا و کشورهای دورتر نیز ورود کرد. در حال حاضر شرکت نورد و قطعات فولادی در بازار عراق فعالیت صادراتی دارد؛ اما با تسهیل فرآیند صادرات، امیدواریم به بازارهای دیگری هم ورود کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: