تعداد بازدید : ۳۹۱۴
کد خبر : ۱۹۸۵۴۶
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
اصلاح شاخص نشان از افت قیمت سهم ها دارد و افت قیمت سهم ها، خرید را منطقی تر کرده است. فروشندگان امروز، قطعا پشیمان خواهند شد.

هیجان فروش و گونه‌های گل‌انداخته

به گزارش بورس نیوز، بورس تهران چند روزی است که حال مساعدی نداشته و این بیمار تب زده، سهامداران را حسابی نگران کرده و از ترس بدتر شدن وضعیت، صف‌های فروش مرتبا پر حجم تر می‌شود اما جالب اینجاست که در روند صعودی بازار، سهم‌های کوچک و متوسط مانند گروه دارویی و دامپروری و ساختمانی بودند که مورد اقبال قرار داشتند و هر روز ۵درصدی به قیمت شان اضافه میشد؛ ولی حالا که بازار منفی شده، گونه‌های بنیادی‌ها، گل‌انداخته است!

سعید درخشانی کارشناس بازارسرمایه در گفتگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: هیچ دلیل منطقی برای ریزش بازار متصور نیستم و معتقدم روند منفی قیمت سهم ها در بازار، تداوم نخواهد داشت.

وی افزود: در ۱۵ سال اخیر، مهم ترین دلیل ریزش بازار، افت قیمت نفت بوده و در حال حاضر، قیمت نفت ریزشی نداشته که توجیه کننده روند منفی بازار باشد. منفی های بازار بیشتر تحت تاثیر جو روانی بازار ایجاد شده است.

درخشانی در توصیه به سهامداران گفت: این منفی‌ها را فرصتی برای خرید ارزیابی می‌کنم چراکه اکثر سهم‌ها افت زیادی داشته و برای خرید، جذاب شده‌اند؛ البته جهت سرمایه‌گذاری و خرید، بهتر است سهم‌های بنیادی که در این چند روز افت قیمت داشته را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.

وی اضافه کرد: هیچ دلیلی برای افت قیمت سهم های بنیادی بازار وجود نداشته و این گروه، فقط تحت تاثیر جو روانی کلی بازار، منفی شده اند.

این کارشناس بازارسرمایه تاکید کرد: شاخص کل در چند روز اخیر بیش از ۱۰درصد اصلاح داشته و شاخص کل هم وزن هم ۱۵درصد افت کرده که اصلاح شاخص نشان از افت قیمت سهم ها دارد و افت قیمت سهم ها، خرید را منطقی تر کرده است.

درخشانی در خاتمه تصریح کرد: فروشندگان اگر به صورت‌ هیجانی روند معاملات امروز را ادامه دهند، قطعا پشیمان خواهند شد.

وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
اتفاقا کسانی که امروز و هفته قبل فروختن ، برنده هستن نه اونی که حاضر به ضرر کم نیست و نهایتا شاهد انحمادب سرمایه و آب شدن آن خواهد بود.ببخشید که نظرم با شما کاملا متفاوت بود
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
شما از دوستانی هستید که هیجانی خرید کردید و هیجانی میفروشید. لطفا اگه از بازار جامودنی بازم اینجا نظر بده .
سینا
Ukraine
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
به نظرم غیر از بورس‌بازار دیگه ی رشد نخواهد کرد بهترین زمان خرید هست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
نمیدونم ولی خودم هی گفتم بازار بر میگرده بر میگرده که امروز رفتم تو ده درصد ضرر امیدوارم بیشتر نشه
سینا
Ukraine
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
به نظرم بورس الان بهترین بازاره چون همه بازارها اشباع شدن و در حال کاهشن مثل مسکن خودرو طلا ولی بورس کاهش پیدا کرده و قطعا از سایر بازارها بیشتر افزایش خواهد داشت بقیه بازارها کاهشین
ماشینچی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
اقا هیچ امیدی به بهبود تا چند روز آینده متصور نیستازانجا که افت دستوری است برای امثال من سهامدار تابلو گواه پایین آمدن است
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: