تعداد بازدید : ۲۱۲۲
کد خبر : ۱۹۸۵۵۱
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز:
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
موج فروش، بازار را بعد ازمدتی رشد دربرگرفته و در این میان، برای سهم‌های غیر ارزنده فروش اتفاق می‌افتد و بازار منفی می‌شود، حتی سهم‌هایی که ارزنده هستند نیز درگیر این موج خواهند بود.
 
 
محمد علی شریفی‌نیا، مدیرعامل کارگزاری مبین سرمایه در گفتگو با بورس نیوز گفت: بازار قرمز پوش امروز شاهد ریزش ۶۵۰۰ واحدی شاخص بود. 

وی ادامه داد: موج فروش، بازار را بعد از مدتی رشد دربرگرفته و در این میان برای سهم‌های غیر ارزنده فروش اتفاق می‌افتد و بازار منفی می‌شود، حتی سهم‌هایی که ارزنده هستند نیز درگیر این موج خواهند بود.

این کارشناس بازار سرمایه به گزارش عملکرد داخلی شرکت‌ها اشاره داشت و افزود: گزارش‌های ۶ماهه و ماهانه سهم‌های بنیادی در راه است که نشان از وضعیت خوب آن‌ها دارد و بازار نیز بعد از طی زمانی منفی، شکل خواهد گرفت. پتروشیمی‌ها و دیگر سهم‌ها کم و بیش در حال تعدیل قیمت هستند.

مدیرعامل کارگزاری مبین سرمایه بورس را به نحوی دماسنج اقتصاد عنوان کرد و گفت: با شرایط بالا و پایین رفتن شاخص، بورس باید خود را تعدیل کند.

وی ادامه داد: از جمله مشکلاتی که وجود دارد می‌توان به صادرات نفت اشاره کرد، از طرف دیگر دولت در امر صادرات کالا‌های پایین دستی مُصر بوده و نرخ دلار هم که در کانال ۱۱ هزار تومان ثابت مانده  بنابراین با شرایط موجود احتمال اینکه رشد در شرکت‌هایی که صادرات محور هستند اتفاق بیافتد، بسیار بالاست.
 
شریفی نیا با اشاره به تغییر قوانین موجود در پایان اظهار کرد: با تغییر قوانین باید شرکت‌ها بتوانند راه خود را پیدا کنند که البته این امری زمان بر خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: