تعداد بازدید : ۶۵۳
کد خبر : ۱۹۸۵۸۳
معاون بازار بورس تهران خبر داد؛
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
معاون بازار بورس تهران گفت: در حال حاضر دو صندوق «با درآمد ثابت تصمیم» و «سهامی بذر امید آفرین» نیز با تبدیل نوع صندوق، در حال طی مراحل درج و بازگشایی نماد در بورس تهران هستند.

دو صندوق درحال انجام مراحل درج و بازگشایی نماد در بورس

به گزارش بورس نیوز، محمود گودرزی دررابطه با تبدیل نخستین صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال به صندوق قابل معامله (ETF) و پذیرش و بازگشایی نماد آن در بورس اوراق بهادار تهران، اظهار کرد: صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت ارمغان ایرانیان به عنوان نخستین صندوق سرمایه‌گذاری، پس از اخذ مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، از نوع مبتنی بر صدور و ابطال به صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) تبدیل و بازگشایی نماد آن در بورس اوراق بهادار تهران در نماد «ارمغان» انجام شد.

وی افزود: در حال حاضر دو صندوق «با درآمد ثابت تصمیم» و «سهامی بذر امید آفرین» نیز با تبدیل نوع صندوق، در حال طی مراحل درج و بازگشایی نماد در بورس تهران هستند.

معاون بازار بورس تهران درباره مزایای مزیت‌های قابل معامله بودن واحد‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس ادامه داد: قابل معامله شدن واحد‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس مزایایی برای این صندوق‌ها به وجود می‌آورد. از جمله اینکه در صندوق‌های ETF به علت وجود رکن بازارگردان، نقدشوندگی واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق بیشتر بوده و وجوه حاصل از فروش واحد‌ها سریع‌تر در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

گودرزی خاطرنشان کرد: بازارگردان هر صندوق متعهد است که جریان عرضه و تقاضا را در تابلوی معاملات حفظ کند تا سرمایه‌گذاران بتوانند به آسانی به خرید و فروش کرده و نگران نقد شدن سرمایه خود نباشند.

وی بیان کرد: همچنین واحد‌های صندوق‌های قابل معامله در طول ساعات کاری بازار سرمایه به شکل غیرحضوری و از طریق سامانه‌های معاملاتی بورس قابل خرید و فروش هستند در حالی که فرآیند خرید و فروش برای بسیاری از صندوق‌های مشترک زمانبر بوده و تسویه وجوه ناشی از فروش یا ابطال واحد‌ها نیز در مدت زمان بیشتری انجام می‌شود. تسویه معاملات صندوق‌های قابل معامله در بورس برای صندوق‌های با درآمد ثابت (T+۱) برای صندوق‌های سهامی و مختلط (T+۲) است.


معاون بازار بورس گفت: با افزایش تعداد و تنوع نوع صندوق‌های قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران، سرمایه‌گذاران تازه‌وارد که امکان بررسی تحلیلی سهام و دارایی‌های بورسی را ندارند، می‌توانند با خرید واحد‌های صندوق‌های سهامی، مختلط یا با درآمد ثابت، مدیریت وجوه خود را در اختیار مدیران سرمایه‌گذاری صندوق‌ها که دانش و تجربه لازم را برای فعالیت در بازار دارا هستند، قرار داده و در واقع به شکل غیرمستقیم در بازار سرمایه سرمایه‌گذاری کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: