تعداد بازدید : ۸۶۵
کد خبر : ۱۹۸۴۰۰
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
مدیر مزیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری مدیریت حرفه‌ای آن‌ها است و این موضوع الزاما به معنی بازدهی بالاتر نبوده، بلکه گاهی به معنی ریسک کمتر است.

مزیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری مدیریت حرفه‌ای آن‌ها

به گزارش بورس نیوز، پیمان تاتایی در خصوص امکان معامله ۱۰درصد از دارایی‌های صندوق‌ها اظهار کرد: مزیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری «مدیریت حرفه‌ای» آن‌ها است و این موضوع الزاما به معنی بازدهی بالاتر نبوده، بلکه گاهی به معنی ریسک کمتر است.

وی افزود: صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و مختلط مجاز هستند حداکثر ۱۰ درصد از ارزش کل دارایی‌های صندوق را در بازار پایه فرابورس ایران سرمایه‌گذاری کنند؛ البته فرآیند اداری برای اجرای این مصوبه حدود یک ماه طول می‌کشد، زیرا باید ابتدا امیدنامه صندوق‌ها شرکت‌ها اصلاح شود.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: صندوق‌ها نماینده سرمایه‌گذاران خُرد برای سرمایه‌گذاری هستند. با این تفاوت که دانش و تخصص لازم را برای این کار دارند. با در نظر گرفتن این نکته و وجود بازدهی بیشتر در کنار ریسک بالاتر در بازار پایه، افراد متخصص خیلی بهتر می‌توانند از این شرایط، سود کسب کنند و اجرا شدن این مصوبه برای صندوق‌ها نکته مثبتی است.

مدیر دارایی‌های شرکت تامین سرمایه امید به سرمایه‌گذاران در صندوق‌ها توصیه و خاطرنشان کرد: به اعتقاد من سرمایه‌گذاران فقط به رتبه و بازدهی صندوق توجه نداشته باشند. زیرا اگر بازار در مواقعی ریزش داشته باشد، شاید صندوقی که رتبه بالا یا ریسک بیشتری دارد با شرایط دشواری رو به رو شود؛ بنابراین، سرمایه‌گذاران باید به جای استفاده از کانال‌های غیررسمی و فضای مجازی تاثیر نگیرند و با تحقیق از منابع موثق و کارشناسان و تحلیلگران مبادرت به خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری کنند که نقدشوندگی بهتر داشته و نهاد‌های متولی مانند سازمان بورس بر عملکرد آن‌ها نظارت دارند.

تاتایی دررابطه با پیش بینی خود از بازار سرمایه گفت: در حال حاضر سهم‌های کوچک با رشد زیادی همراه بوده و سهم‌های بزرگ بنیادی نیز به قیمت خود معامله می‌شوند. همچنین، جریان نقدینگی در بازار زیاد بوده و منتظر هستیم که با ارائه گزارش‌های ۶ ماهه و یا اتفاقات جدید تقاضا را به سمت بالا داشته باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: