تعداد بازدید : ۹۹۶
کد خبر : ۱۹۹۳۵۲
کارشناس بازار سرمایه گفت:
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
کارشناس بازار سرمایه گفت: بعد از دوره رشد پرشتاب شاخص که در بیشتر نماد‌ها رقم خورد، بازار نیازمند استراحت بود؛ ضمن اینکه بازار برای ادامه روند رو به رشد خود به اخبار جدید و مثبت احتیاج دارد.

روند رو به رشد بازار سرمایه نیازمند اخبار جدید و مثبت

به گزارش بورس نیوز، حمید میرمعینی در ارزیابی آرایش و رفتار فعلی فعالان بازارسرمایه اظهار کرد: بعد از دوره رشد پرشتاب شاخص که در بیشتر نماد‌ها رقم خورد، بازار نیازمند استراحت بود؛ ضمن اینکه بازار برای ادامه روند رو به رشد خود به اخبار جدید و مثبت احتیاج دارد.

وی افزود: اکنون اغلب گزارش‌های ۶ ماهه منتشر شده است، اما این گزارش‌ها برای تامین نظر فعالان بازار سرمایه کافی نیست؛ بنابراین شاید بازار زمان بیشتری به استراحت اختصاص دهد تا محرک‌های جدید رشد ظاهر شوند.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: خریداران قبلی و صاحبان نقدینگی‌های جدیدالورود به بازار فعلا دست نگه داشته‌اند و در حال کسب اطلاعات و مشاوره هستند تا با اطمینان بیشتری وارد این بازار شوند. زیرا می‌دانند بازار با شتابی که در ماه‌های اخیر شاهد آن بودیم حرکت نخواهد کرد و روند آرام‌تری را در پیش گرفت. مگر اینکه اتفاقی مهم رخ دهد که از آن جمله می‌توان به اخبار خوب سیاسی و امکان کاهش محدودیت‌های ناشی از تحریم اشاره کرد.

میرمعینی در تشریح عوامل غیر اقتصادی از جمله تاثیر کشته شدن ابوبکر البغدادی بر امنیت سرمایه‌گذاری در خاورمیانه خاطرنشان کرد: این اتفاق و مسائلی از این قبیل همواره بر بازار‌های منطقه و جهان تاثیرگذار است. اما در اولین قدم می‌توان گفت که افزایش امنیت در منطقه خاورمیانه، کاهش محدودیت‌های شرکت‌های صادر کننده را به دنبال خواهد داشت و از این نظر با اقبال بهتری از سوی سرمایه‌گذاران بورسی و غیر بورسی مواجه خواهند شد.

وی بیان کرد: عامل دیگر، مساله بازار جهانی بوده که می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد و انتظار می‌رود در نیمه دوم سال و سه ماه پایانی سال ۲۰۱۹ با توجه به احتمال امضای توافق تجاری بین چین و آمریکا، اوضاع بازار جهانی از آنچه که امروز شاهد آن هستیم بهتر شود.

کارشناس بازار سرمایه گفت: از گروه‌های با قابلیت رشد می‌توان معدنی‌ها و فلزات اساسی را نام برد. این گروه‌ها همواره در پایان سال میلادی مورد اقبال سرمایه‌گذاران در سراسر جهان هستند و بی شک بورس کشور ما نیز از این مساله مستثنی نخواهد بود. این در حالی است که امسال با توجه به حساسیت بازار‌های جهانی نفت و تولید کنندگان و مصرف کنندگان این کالا به نظر نمی‌رسد روند صعودی چندانی پیش رو داشته باشد. بر این اساس پیش بینی می‌شود کالا‌های جهانی به جز نفت تحت تاثیر رشد جهانی قرار گیرند و شرکت‌های متاثر از این مساله شرکت‌های معدنی، فلزی و کمی نیز شرکت‌های پتروشیمی خواهند بود.ش

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: