تعداد بازدید : ۶۲۳
کد خبر : ۱۹۹۳۷۳
 دبیر سندیکای تولیدکنندگان برق در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
عراق در حال بازسازی بوده و این بازسازی فعلا تقاضای برق را در این کشور افزایش داده بنابراین نیروگاه‌ها از این اتفاق منتفع خواهند شد، مشروط بر آنکه دولت عراق بودجه کافی برای تامین برق تخصیص دهد.

سنکرون برق، فرصتی برای استفاده از ظرفیت خالی نیروگاه ها

به گزارش بورس نیوز وزیر نیرو در مصاحبه روز گذشته خود با اعلام امضا تفاهمنامه همکاری توسعه همکاری‌های برقی با وزیر برق سوریه گفته: «همکاری‌های دو کشور برای بازسازی و توسعه صنعت برق سوریه و شامل احداث نیروگاه، خطوط انتقال، کاهش تلفات در شبکه برق سوریه و امکان اتصال برق دو کشور از طریق عراق است.

هدف ایران تبدیل شدن به هاب انرژی در منطقه بوده و این موضوع فقط با سنکرون شدن محقق نمی‌شود. ایران از امکان تبادل انرژی با همه کشورهای همسایه دارای مرز زمینی برخوردار است و حتی از طریق برخی کشورها امکان اتصال به همسایگان نیز وجود دارد . 

این دیدار منجر به طراحی برنامه سه‌ساله شد تا در عرصه‌های مختلف مانند ظرفیت‌‌سازی نیروهای انسانی، کاهش تلفات برق در شبکه توزیع، احداث نیروگاه‌ها و سنکرون کردن شبکه توزیع دو کشور همکاری صورت گیرد. اولویت وزارت نیرو در این سه سال انتقال دانش و تجربیات صنعت برق ایران به عراق و خودکفایی صنعت برق این کشور است. تا زمان نیاز عراق به واردات برق و در اندازه توان ، صادرات برق از ایران به عراق ادامه پیدا خواهد کرد.»

وزیر برق سوریه نیز با اعلام حضور ایران در بازسازی ۵۰ درصد شبکه برق گفته: «کمک ایران در بازسازی این شبکه مهم است.»
این اتفاقات می تواند برای صنعت نیروگاهی نیز خبر مثبتی باشد.

پرویز غیاث الدین دبیر سندیکای تولیدکنندگان برق در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: طرح سنکرون شبکه برق به معنای یکپارچه‌شدن شبکه برق و تبادل برق شبکه برق ایران با شبکه برق عراق و سوریه است؛ البته قبلا صادرات برق به عراق داشتیم، اما با این طرح، شبکه برق عراق و ایران یکپارچه خواهد شد.

وی ادامه داد: شبکه برق ایران هنوز به شبکه برق سوریه متصل نشده، اما قرار است از طریق شبکه برق عراق به شبکه برق سوریه متصل شویم.

غیاث‌الدین افزود: نیروگاه‌های برق در دوران غیر از پیک مصرف برق، ظرفیت خالی دارند و اگر طرح سنکرون برق با عراق و سوریه موجب افزایش تقاضای برق شود، خبر خوشی برای نیروگاه‌ها است.

دبیر سندیکای تولیدکنندگان برق تصریح کرد: کشور عراق در حال بازسازی بوده و این بازسازی فعلا تقاضای برق را در این کشور افزایش می‌دهد؛ نیروگاه‌ها از این اتفاق منتفع می‌شوند، مشروط بر آنکه دولت عراق بودجه کافی برای تامین برق تخصیص دهد. البته بعد از بازسازی، نیاز این کشورها به برق ایران کاهش خواهد یافت و احتمالا ظرف ۵ سال آینده، نیازی به برق ایران نخواهند داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: