تعداد بازدید : ۲۵۶۸
کد خبر : ۱۹۹۴۵۵
ساعت پنج و نیم عصر
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج‌و‌نیم امروز نیم نگاهی دارد به توپ سوراخی که امروز به زمین بانکی‌ها انداخته شد و صاحب نداشت تا ارزی که از کره، چرب‌تر تمام شد.

زلزله در مدیران بانکی

به گزارش بورس نیوز امروز خبری مبهم بازار را بهم ریخت؛ گویا بانک‌مرکزی در بخشنامه‌ای اعلام کرده تجدید ارزیابی بانک‌ها از محل دارایی‌های ثابت امکانپذیر بوده اما از محل سرمایه‌گذاری‌ها ممنوع!

مدیران بانک‌هایی که برنامه تجدید ارزیابی در سر داشتند، از پاسخ دادن طفره رفته و اظهار بی‌اطلاعی کردند؛ حسابداران هم معتقدند طبق استانداردهای حسابداری بین المللی اصولا افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های بانک معنا ندارد.

اما قضیه چیست، ما نمی‌دانیم؛ اما این روزها عادت کرده‌ایم که خبری نصفه و نیمه از جایی به بیرون درز کند و بعد از بهم ریختن بازار، یکی پیدا شود و تکذیب کند و تمام!!!!

در ۶ ماهه گذشته ۱۱ نفر از مدیران عامل بانک ها و موسسات اعتباری صندلی مدیریت را به فردی جدید تحویل داده اند. جالب اینجا است که نظام بانکی در شرایطی بیش از استادیوم های فوتبال شاهد تغییر بازیکن است که تقریبا اکثر مدیران برکنار شده، درگیر پرونده فساد بوده اند.

تمام عجایب بانک‌های کشور، بخشنامه نیست
مردم عادی برای دریافت ۵میلیون تومان وام ناقابل، اجدادشان را هم باید گرو بگذارند؛ اما اعضای هیات مدیره یک موسسه اعتباری در آخرین روز کاری اسفندماه، وام های چند صد میلیونی دریافت کرده‌اند و مدیرعامل موسسه مذکور هم به ۹تن از اعضای خانواده خود وام‌های کلان داده! میزان یکی از این وام‌ها گویا ۱۴میلیارد تومان است.

نگرانی از سهام عدالت

بحث آزادسازی سهام عدالت ظاهرا نگران‌کننده شده و امروز قرار بوده اعضای کمیسیون اصل۹۰ در بهارستان بر سر این موضوع به شور بنشینند.

مادر دلسوخته دیروز و داستان امروز
مادر دلسوز یکی از آقازاده ها با احداث یک مدرسه غیرانتفاعی برای پسرش خبرساز شده؛ اما موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم این فقط هنر ایشان نبوده و همسر یکی از آقایان هم برای تاسیس یک مدرسه غیرانتفاعی سال ۱۳۷۲ یک زمین ۴۶۸۸ متری در ولنجک را به مبلغ ۲۰میلیون تومان، آن هم اقساط دریافت کرده است.

ارزی به چربی کره
دبیر انجمن صنایع لبنی هم خبر داده صنعت لبنی هم گفته از مجموع ۲۶۳ میلیون دلار ارز دولتی واردات کره، ۱۹۹ میلیون دلار آن فقط به یک شرکت پرداخت شده که اصلا عادلانه نیست.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: