تعداد بازدید : ۱۷۴۰
کد خبر : ۱۹۹۵۶۴
ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به مرگ مالیاتی فقط برای همسایه و رفقایی که پنبه‌های سیاه هم را می‌زنند.

۵.۵

به گزارش بورس‌نیوز، امروز اهالی میرداماد رسما بر شایعه دیروز بانک‌ها مهر تایید زدند و اعلام کردند تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها و اموال غیر مرتبط ممنوع! دو بانکی هم که روی تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های خود خیلی حساب باز کرده بودند صف فروش شدند.

اما سوال اینجاست که آن آقایانی که امروز بخشنامه می‌دهند و در شیپور ممنوعیت تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها و دارایی‌های مازاد بانک‌ها می‌دمند، تا دیروز که سهم‌های بانک‌ها به این بهانه رشد می‌کرد، کجا بودند و چرا آن زمان مصاحبه نمی‌کردند تا سهامداران را هشیار کنند؟

از دو بانکی که با این بخشنامه صف فروش شدند، یکی از اول سال تا دو روز قبل رشد ۱۸۵درصدی و دیگری افزایش ۱۱۸درصدی در قیمت سهم تجربه کرده‌اند و باز هم چوب سختگیری‌های بانک‌مرکزی بر تن سهامداران نشست و اگر این افزایش سرمایه انتظارات بازار سرمایه را برآورده نکند، جز سهامداران کسی آسیب نخواهد دید.

رگی به کلفتی مالیات

بعضی آقایان از سویی دم از ناعادلانه بودن نظام مالیاتی در کشور می زنند و از سوی دیگر تا پای ثبت اموال و دارایی‌های مسئولان به میان می‌آید، رگ گردنشان متورم می شود و ساز مخالف می زنند. قدیمی‌ها می‌گفتند مرگ خوب است، اما برای همسایه! معادل امروزی اش هم می شود «شفافیت خوب است، ولی برای مردم عادی».

پنبه‌هایی از جنس فساد

بعضی ها هم این روزها سفت و سخت مشغول ریختن پته دوستان قدیم شان بر روی آب هستند. جالب اینجا است که پرونده هیچ کدام‌شان هم خالی از مفسده نیست و دیگر جایی نمانده که بعضی آقایان در آن شاهکاری خلق نکرده باشند.

شاگردی به نام استیو جابز

یکی از آقایان هم که خیلی ادعای خوبی می کند، به جای پرداختن به وظیفه اصلی خود و رتق و فتق امور مملکت دنبال کارآفرینی هستند و آنقدر در این عرصه موفق عمل کرده اند که استیو جابز و ایلان ماسک و جف بیزوس و... لنگ به کمر بسته و درخواست شاگردی پیش این کارآفرین بزرگ کشورمان را مطرح کرده اند. این بزرگوار ۲۳ شرکت خودش دارد و ۱۵ شرکت هم همسر محترم و دو آقازاده شان!

نگاهی هم داشته باشیم به شایعات امروز
شرکت ذوب روی ایران با نماد «فروی» از زیرمجموعه های «کاما» در بازار دوم فرابورس درج نماد شده است.
شایعه ای هم از «فملی» مطرح شده. گفته می شود شورای معادن، در خواست شرکت ملی صنایع مس ایران را در مورد کاهش حقوق دولتی از 12درصد قیمت کاتد به 9درصد را بررسی کرده و احتمالا نرخ های جدید طی روزهای های آتی ابلاغ خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: