تعداد بازدید : ۵۹۶
کد خبر : ۱۹۹۷۸۹
سبزی سود در کنار زاینده رود؛
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
یکی از شرکت‌های انبوه ساز که به نظر می‌رسد به مسیر صعودی بازگشته و وضعیت فروش خود را بهبود بخشیده، "ثرود" است که حرکتی سهام آن خلاف انتظارات بوده است.

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، یکی از شرکت‌های انبوه ساز که در سال جاری با تغییر موضع از زیان به سود سهامداران خود را خوشحال کرد، "سرمایه گذاری مسکن زاینده رود" است.

بر اساس گزارش ۹ ماهه منتهی به خرداد ماه سال ۹۸، این شرکت ساختمانی موفق به شناسایی ۲۰ میلیارد ریال سود خالص شد؛ در حالی که در مدت مشابه سال گذشته متحمل زیان ۳۷ میلیارد ریالی شده بود و در نهایت، آن سال را با ثبت زیان ۲۸ میلیارد ریالی به پایان رساند.

رشد درآمد‌های عملیاتی مهمترین عامل درج سود در صورت‌های مالی "ثرود" بود.

بر اساس گزارش عملکرد شهریور ماه، این انبوه ساز از ابتدای سال مالی ۹۸ تا پایان دوره ۱۲ ماهه منتهی به شهریور، ۸۴۴۸ مترمربع از پروژه‌های خود را به فروش رساند و ۴۴۴ میلیارد ریالی کسب کرد. با توجه به این که بهای تمام شده این پروژه ها، ۳۴۹ میلیارد ریال بود، «ثرود» به سود ناخالص ۹۵ میلیارد ریالی دست یافته است.

لازم به ذکر است که در پایان سال مالی ۹۸ «ثرود» چندین پروژه به بهای تمام شده ۱۹۳۶ میلیارد ریال در دست اجرا دارد.

در گزارش ماهانه اولین ماه سال جدید، این شرکت اعلام کرده ۳۱۳ متر از پروژه فرشته یزد ۲ را به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال به فروش رسانده است. "ثرود" ۶ پروژه فعال دیگر دارد که در این بین، پروژه تجاری چهار باغ با مالکیت ۲۹ درصدی و با زیر بنای ۱۶ هزار متر مربع و پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی، به نظر مهم‌ترین پروژه شرکت تلقی می‌شود. شرکت پیش بینی کرده در سال مالی ۹۹ بالغ بر ۳۷۲ مترمربع این پروژه را به نرخ ۱۵۰ میلیارد ریال به فروش برساند که سود خالص آن ۲۰ میلیارد ریال است.

در نظرسنجی چندی پیش آبسیم پلاس در خصوص معاملات "ثرود" تعداد افرادی که ابراز به فروش این سهم کرده‌اند، بیش از خریداران بود.

این سهم از ابتدای سال جاری تا به امروز بالغ بر ۲۵۹ درصد بازدهی برای سهامداران خود به ارمغان آورده است که در بین گروه انبوه سازی عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته است.

از ابتدای سال جاری تا به امروز حقوقی‌ها حدود ۶۳ میلیارد ریال از سهام "ثرود" را به حقیقی‌ها واگذار کردند و برآیند خروج را در این سهم ترسیم کردند.

یکی از آن نماد‌هایی که با وجود اصلاح قیمت در دوره افول چندی پیش بازار، مجددا روند رو به رشد را در پیش گرفته، "ثرود" است و حتی از سقف قبلی نیز فراتر رفته است.

با توجه به وضعیت عملیاتی مثبت شرکت و درصد مطلوب پروژه‌های تکمیل شده و آماده فروش، انتظار می‌رود گزارش‌های دوره باز هم کام سهامداران را شیرین کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: