تعداد بازدید : ۷۹۰
کد خبر : ۱۹۹۳۶۹
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی؛
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و وزارت راه و شهرسازی خط مشی دقیقی برای اجرای طرح ملی مسکن ندارند و این موضوع باعث گمانه‌زنی‌های مختلف درباره فرآیند اجرای طرح شده است، بنابراین دولت باید در گام نخست شرایط را برای اجرای طرح فراهم کند.

دولت باید شرایط اجرای طرح ملی مسکن را فراهم کند

به گزارش بورس نیوز، سیدکمال الدین شهریاری دررابطه با حذف شرط مالکیت خصوصی در روند ثبت نام طرح ملی مسکن، اظهار کرد: در صورت حذف مالکیت خصوصی، مسکن به طبقاتی از جامعه که توان تأمین حداقل مسکن مورد نیاز خود را ندارند، ارائه می‌شود و این مسکن دولتی ساخته شده و در مالکیت دولت قرار خواهد داشت و تنها به مدت زمان محدود و معینی به خانوار‌های مربوطه واگذار می‌شود.

وی افزود: خانوار‌های متقاضی مساکن فاقد مالکیت خصوصی بیشتر از اقشار ضعیف جامعه بوده که تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد هستند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در خانه ملت ادامه داد: فرآیند واگذاری این خانه‌ها به این شکل بوده که متقاضیان از طریق دستگاه‌های حمایتی معرفی می‌شوند و مسکن مربوطه برای مدت محدودی به آن‌ها واگذار می‌شود و پس از توانمندشدنشان، مسکن بازپس گرفته خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مساکن فاقد مالکیت خصوصی توسط دولت و با اعتبارات ملی ساخته می‌شوند و به متقاضیان نیازمند واگذار می‌شود و هیچ هزینه‌ای از متقاضی گرفته نخواهد شد، این روش در بسیاری از کشور‌ها اجرایی شده و اغلب به نام مسکن اجتماعی شهرت دارد.

شهریاری خاطرنشان کرد: حال این سوال پیش می‌آید که آیا دولت برای اجرای طرح مسکن بدون مالکیت خصوصی، منابع اعتباری لازم را دارد تا برای اجرای طرح، هزینه‌ای از متقاضیان دریافت نکند؟

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در وضعیت موجود دولت و وزارت راه و شهرسازی خط مشی دقیقی برای اجرای طرح ملی مسکن ندارند و این موضوع باعث گمانه‌زنی‌های مختلف درباره فرآیند اجرای طرح شده است، بنابراین دولت باید در گام نخست شرایط را برای اجرای طرح فراهم کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: