تعداد بازدید : ۱۸۹۴
کد خبر : ۱۹۹۸۹۸
کارشناس بازارسرمایه در گفتگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
مدیرعامل کارگزاری آپادانا گفت: بسیاری از بانک‌ها می‌توانند در نگاه بلند‌مدت، رخ جذابی برای سرمایه‌گذاری از خود نشان دهند اما ناگفته نماند که حرفه‌ای‌های بازار، نباید اسیر جو و هیجانات فروش افراد تازه‌وارد بورس شوند.

جای‌خالی مشق سرمایه‌گذاری توسط حرفه‌ای‌های

محمدکاظم مهدوی مدیرعامل کارگزاری آپادانا در گفتگو با بورس‌نیوز با ارزیابی روند شاخص‌های بورس، اظهارکرد: با توجه به رشدی که بازار طی معاملات روز‌های گذشته شاهد بود، اما امروز این انتظار برآورده نشد.

وی ادامه داد: نرخ رفتار‌های هیجانی در بازارسرمایه افزایش یافته که این نرخ چندان نرمال نیست چراکه با ورود سهامداران جدید به بازار، شاید این افراد درصدد رشد‌های روزانه بازار هستند و زمانی که رشد متوقف می‌شود، در صف فروش و خروج قرار می‌گیرند و این رفتار‌های هیجانی باعث آسیب به بازار شده که حتی قدیمی‌ها و حرفه‌ای‌های بازار را تحت‌الشعاع قرار داده است.

کارشناس بازارسرمایه با اشاره به گروه‌های دارای آینده برای سرمایه‌گذاری اشاره داشت و گفت: روندی که بر "بورس" حاکم شده نگاه جدی و عمیق سرمایه‌گذاری را باید بر آن لحاظ کرد؛ گروه کالایی بیشتر متاثر از فاکتور‌هایی همچون دلار و قیمت‌های جهانی بوده و امروز شاهد هستیم که دلار نشان داده که اخبار مثبت گذشته همچون میزان فروش نفت و ... نیز دیگر تاثیرگذاری گذشته را ندارد و این بحث در بین بازار نشر پیدا کرده که شاید سیاست‌های بانک‌مرکزی بر اساس درجازدن و کاهش نرخ دلار تنظیم شده باشد.

مهدوی افزود: صنایع کالایی نظیر پالایش، پتروشیمی، فلزات و ... اگر سهامداران آن در قامت فروشنده ظاهر شوند طبیعتا نفس بازار را می‌خوابانند و اگر افرادی که فروشنده سهم‌هایی نظیر "فولاد" یا دیگر سهم‌های بزرگ باشند، طبیعتا به سمت خرید اوراق گام برمی‌دارند و این پول از بازار خارج می‌شود.

مدیرعامل کارگزاری آپادانا با اشاره به صنعت بیمه و بانک در بورس نیز تصریح کرد: بحث دارایی بیمه‌ها از مهم‌ترین و اولویت‌های اصلی سرمایه‌گذاران این حوزه بوده و اتفاق‌های آن به‌شدت زیر ذره‌بین سهامداران قرار دارد و از سوی دیگر، بانک‌ها طی هفته گذشته با درج یک خبر منفی، شاهد روند نوسانی مثبتی نبودند و مضرر بودند.
وی ادامه داد: بسیاری زا بانک‌های زیانده، درتلاش استفاده از تجدید ارزیابی دارایی‌ها بودند، زیرا بانک‌هایی مانند "دی"، "پارسیان" که سنگ بنای ۴۷۸ درصد از روی این محل حساب کرده بود یا حتی "وپاسار" که دلخوش به "میدکو" بود، را به حاشیه بردند.

مهدوی تاکید کرد: نظیر این بخشنامه‌ها، به کل بازار تاثیر گذاشته که شاید سدی که مقابل بانک‌ها بسته شده به دیگر گروه‌های بورسی نیز سرایت کند و ثبات آن گروه‌ها را مورد خدشه خود قرار دهد.

این کارشناس بازارسرمایه درمورد اتفاقات اخیر گروه خودرویی‌ها نیز افزود: خودرویی‌ها این روز‌ها با اخبار خوبی مواجه شدند، اما تمام این اخبار فعل نداشته و همگی بیشتر تحت‌الشعاع حاشیه و خواستن‌های شرکت‌ها بوده است؛ برای مثال افزایش سرمایه برخی شرکت‌ها که این روز‌ها نقل محافل بود، میزان درصد یا ارقام آن اصلا مشخص نبوده و خودرویی‌ها نیازمند اخبار و محرک‌های قوی‌تری هستند.

مدیرعامل کارگزاری آپادانا در پایان به بازار تک‌سهم‌ها نیز گریزی زد و گفت: روی تک‌سهم‌ها نمی‌شود زیاد حساب ویژه‌ای بازکرد، زیرا اکثرا یک پروژه یا خبرخوبی هستند که به‌زودی تمام می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: