تعداد بازدید : ۱۲۰۲
کد خبر : ۱۹۹۹۳۱
مدیرعامل تامین سرمایه نوین گفت:
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
مدیرعامل تامین سرمایه نوین گفت: یکی از این عوامل بنیادی، قدرت سودآوری شرکت‌ها بوده که در گزارش‌های فصلی و ماهانه شرکت‌ها نشان داده شده است.

قدرت سودآوری شرکت‌ها یکی از عوامل بنیادین

به گزارش بورس نیوز، ولی نادی قمی اظهار کرد: طبیعتا اگر عامل نقدشوندگی بالای این بازار و شفافیت آن را با دیگر بازار‌ها مقایسه کنیم، این حس رضایت افزایش خواهد یافت.

وی افزود: اگرچه رونق بازار سهام در کشور ما عمدتا در نتیجه تکانه‌های اقتصادی ناشی از ورود یا حذف جریان درآمد‌های نفتی اتفاق می‌افتد، اما گسترش این بازار در بین مردم و توسعه ابزار‌ها و نهاد‌های مالی جدید آن از روند رو به رشد بازار سرمایه حکایت می‌کند.

مدیرعامل تامین سرمایه نوین ادامه داد: البته در ماه‌های اخیر، تورم حاد، شرایط ناپایداری را در اقتصاد کشور رقم زده که فعالان بازار سرمایه به عوامل بنیادی حرکت‌دهنده این بازار و ریسک‌های سیاسی و اقتصادی پیش روی کشور کمتر توجه کرده‌اند.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: یکی از این عوامل بنیادی، قدرت سودآوری شرکت‌ها بوده که در گزارش‌های فصلی و ماهانه شرکت‌ها نشان داده شده است. طبق گزارش عملکرد فصل بهار و تابستان شرکت ها، سود شرکت‌های سودده در ۶ ماهه اول سال جاری با رشد ۶۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رقم ۸۳۲ هزار میلیارد ریال رسیده است.

وی بیان کرد: مقایسه عملکرد تابستان امسال با عملکرد فصل بهار نیز از رشد ۱۷.۵درصدی سود شرکت‌ها حکایت می‌کند.

نادی قمی توضیح داد: آهنگ رشد سود شرکت‌ها نسبت به فصل‌های گذشته، کندتر شده، اما اعداد و ارقام مربوط به گزارش مهرماه شرکت‌ها حکایت از تداوم رشد فصلی درآمد و سود شرکت‌ها دارد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به آهنگ رشد درآمد شرکت ها، برآورد می‌شود که سود ناشی از عملکرد شرکت‌ها در سال ۱۳۹۸ به رقم بیش از ۲۰۰۰ هزار میلیارد ریال برسد؛ لذا با این رقم سود، بازار سهام در شرایط فعلی، ارزش قابل دفاعی دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: