تعداد بازدید : ۲۰۸۰
کد خبر : ۱۹۹۹۵۱
ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به فربه‌های حیاط‌خلوت‌نشینی که از بلعیدن نقدینگی سیرایی ندارند تا پاخوری خودروساز بزرگ از خودویی جاده‌مخصوص.

به گزارش بورس نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده‌اند که زمزمه‌هایی در پشت تابلوی بازار پیچیده و بوی بنزین نیز تا کارگزاری‌ها رفته است؛ کارگزاران نیز در گوش خود و هم‌سفرهای خود امروز پچ‌پچ‌کنان زمزمه‌هایی را راه‌انداختند که باید بزنن درگوش گروه "ش" چون بنزین برای آنان آتش نیست بلکه نان زیر کباب است!

دولتی‌های فربه!
البته سخنگوی راه‌پله این موضوع را گفته که پول نان ندارد زیرا نقدینگی در بازار نیست، گویا دولتی‌های فربه و حقوقی‌های متکی به صندوق‌های وابسته به دولت، سود خود را گرفته و نشسته‌اند لب جوی آب نزدیک حافظ و منتظر فروکش کردن جو هستند تا باردیگر وارد باز شوند و یک موج دیگر راه بی‌اندازند ؛ البته در این موج راه‌انداختن‌ها این جدیدالورود‌ها هستند که خفه می‌شوند.

دعوت بانک‌ها به کما!
بانک‌های بدهکار که حساب‌ویژه‌ای بر تجدید ارزیابی دارایی‌ها داشتند گویا تصمیم‌جدیدی که از سوی بانک‌مرکزی به بیرون درز کرد باعث تا بانکی‌ها سکته ناقصی را زده و فعلا به کما بروند ؛ بانک دی که به اغمای زودهنگام رفت و پارسیان نیز دیگر نمی‌تواند نان اضافه‌ای از این محل برای خود سفارش دهد البته بانک پاسارگاد هم نقشه های خود را نقش بر آب دید ؛ حالا باید دید که ته این بخشنامه، مانند شاهنامه خوش می‌شود یا ...

وقتی رانت، نه نیما را می‌شناسد نه سنا!!!
زمانی که دولت تصمیم به اجرای سیاست تک نرخی کردن ارز بر مبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی گرفت، بسیاری هشدار فساد و سواستفاده از ارز دولتی را دادند. بعد هم که نرخ نیمایی به رسمیت شناخته شد، شرایط برای فساد و سواستفاده برخی ها، مهیاتر شد. حالا امروز رییس جمهور از اختلاف حساب یک میلیارد دلاری خبر داده اند.‌ای کاش قبل از اینکه تصمیم به تخصیص ارز دولتی به برخی امور می‌دادند، برای پیشگیری از فساد احتمالی تدبیری می‌اندیشیدند.

رنو پاخور ایران‌خودرو شد
تحریم‌های دشمن مو بور و بعد از آن هم پیمان شکنی شرکای خارجی، اگرچه صنعت خودروی کشور را تحت فشار شدیدی قرار داد؛ اما گویا این فشار فقط متوجه صنعت خودروسازی ما نبوده و شرکای عهدشکن فرانسوی هم سزای بدعهدی شان را دیده اند. طبق بعضی بررسی‌ها ظاهرا رنوی فرانسه در نیمه اول ۲۰۱۸ حدود ۱۰۵ هزار دستگاه کاهش تیراژ تولید داشته که ۶۰ هزار دستگاه آن مربوط به قرارداد‌های تولید مشترک رنو با پارس خودرو بوده است. کاهش تیراژ تولید رنوی فرانسه، ۲ میلیارد یورو از درآمد‌های رنو را کم کرده است.

آمار ندهید، ما می‌دهیم
یکی از مسئولان مرکز آمار گفته ۳ بار برای اهالی میرداماد نامه فرستاده ایم و جواب نداده اند! اگر اهالی میرداماد عدد نرخ رشد اقتصادی را به ما ندهند، بدون تاییدشان آمار می‌دهیم.

شنیده‌ها و شایعات امروز
شنیده شده موسسه اعتباری ملل در حال بررسی تجدید ارزیابی دارایی‌ها است.
گفته میشود در صورت تایید تجدید ارزیابی سرمایه گذاری‌ها مهمترین منبع بانک تجدید ارزیابی از محل دارایی‌هایی نظیر گروه اقتصاد ملل با ارزش خالص بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: