تعداد بازدید : ۱۸۵۱
کد خبر : ۲۰۰۰۱۶
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
تعیین سهم‌های ارزنده بازار را اخذ سیاست‌های سال ۹۹ تعیین می‌کند که در حال حاضر نمی‌توان اتفاقی را در این زمینه پیش بینی کرد.  
 
نقش تعیین کننده سیاست‌های سال ۹۹ در
 
کیارش هومن، مدیرعامل کارگزاری توسعه سهند در ارزیابی معاملات امروز بازارسرمایه به بورس‌نیوز اظهارکرد: روند صعودی معاملات در بازار‌سرمایه تا پیش از انتخابات مجلس دور از ذهن بوده و پیش‌بینی می‌شود که این روند نوسانی ادامه‌دار باشد. 

وی ادامه داد: نوسانات موجود در بازارسرمایه با شدت چندانی همانند ماه‌های گذشته همراه نیست و دورنمای بازار اینگونه نشان می‌دهد که تا دو ماه آینده، نوسان معاملات در حالتی ثابت قرار گیرد مگر آنکه حادثه‌ای غیرمترقبه در فضا کسب‌وکار رخ دهد. 

کارشناس بازارسرمایه روند صعودی و نزولی شدن سهم‌ها را دلیل بر "جایابی بازار" عنوان کرد و گفت: این تغییرات تاثیر زیادی بر شاخص کل نداشته و در واقع "بورس" روند صعودی بسیار بالا و به اصطلاح "اورشوتینگ" را تجربه کرد.
 
هومن اضافه کرد:از تاریخ ۲۰مهرماه به بعد، این اورشوتینگ تخلیه شده و روندی نزولی جایگزین آن روند صعودی شد ولذا در هفته‌های اخیر بازار با تثبیت همراه شد چراکه به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران ذات آن را درک کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که سهم‌ها در همین قیمت‌ها ارزنده‌اند. 
 
وی به نقش دولت در روند معاملات سهم‌ها نیز اشاره‌ای داشت و افزود: اگر دولت بتواند بدون "چاپ پول" نسبت به اداره امور داخلی خود موفق شود، قطعا پیامد‌های آن به بازارسرمایه نیز تلنگری خواهد زد اما؛ اگر دولت قادر به اداره شرایط نباشد و مجبور به تامین نقدینگی مورد نیاز خود از طریق مالیات شود، قطعا "تورم" حاصل از آن و "چاپ پول بدون پشتوانه" شرایط اقتصاد را با تغییر مواجه خواهد کرد که در این صورت "بورس" نیز به صورت اسمی با رشد مواجه خواهد شد اما؛ اقتصاد و قشر آسیب‌پذیر ضربه خواهند خورد.
 
این کارشناس بازارسرمایه در پایان در خصوص سهم‌های ارزنده بازار این روز‌ها اظهارداشت: اینکه چه سهمی ارزنده باشد بستگی به اتخاذ سیاست‌های سال ۹۹دارد و با وضعیت حال حاضر نمی‌توان اتفاقی را پیش‌بینی کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: