تعداد بازدید : ۱۳۷۵
کد خبر : ۲۰۰۳۴۷
سخنگوی فراکسیون تولید، فرآوری و صادرات زعفران مجلس گفت:
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
سخنگوی فراکسیون تولید، فرآوری و صادرات زعفران مجلس گفت: از طریق خرید حمایتی می‌توان قیمت محصول زعفران را به نحوی که کشاورزان متضرر نشوند تعیین و تثبیت کنیم.

به گزارش بورس نیوز، رمضانعلی سبحانی‌فر درباره اندازه تولید و خرید حمایتی زعفران از کشاورزان، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۳۵۰ تن زعفران از مزارع کشور برداشت و بیش از ۹۵ درصد این محصول در داخل کشور ایران تولید می‌شود.

وی افزود: زعفران یکی از کالا‌های انحصاری ایران محسوب می‌شود که در بسیاری از نقاط دنیا زعفران با مصارف دارویی، غذایی و در صنایع تولید رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.


نماینده مردم سبزوار در خانه ملت ادامه داد: در بعضی از کشور‌های دنیا زعفران با کیفیت پایین‌تر در مقایسه با زعفران ایرانی تولید می‌شود. متاسفانه کشاورزان زعفران‌کار ما در زمینه تولید، نگهداری و برداشت این محصول زحمات زیادی می‌کشند که جبران نمی‌شود و دلالان در فصل برداشت قیمت زعفران را کاهش می‌دهند.

وی با بیان اینکه کاهش عامدانه قیمت زعفران در فصل برداشت توسط دلالان ضربه سنگینی بر تولیدکنندگان و کشاورزان وارد می‌کند و انگیزه برای کشت چنین محصولی کم می‌شود، تصریح کرد: ضمن اینکه زعفران در بورس عرضه می‌شود دولت موظف است از چنین کالای انحصاری حمایت کند و طرح خرید حمایتی را به کار بگیرد.

سخنگوی فراکسیون تولید، فرآوری و صادرات زعفران مجلس گفت: در هفته‌های گذشته از طریق رسانه‌ها خرید حمایتی زعفران پیگیری و خوشبختانه هر کیلوگرم نگین زعفران با قیمت ۱۰ میلیون ۵۰۰ هزار تومان از طریق تعاونی روستایی آغاز شد و این انتظار وجود دارد که خرید حمایتی زعفران به صورت مداوم بوده و مطالبات کشاورزان در زمان خود پرداخت شود.

سبحانی فر گفت: از طریق خرید حمایتی می‌توان قیمت محصول زعفران را به نحوی که کشاورزان متضرر نشوند تعیین و تثبیت کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: