تعداد بازدید : ۱۲۹۴
کد خبر : ۲۰۰۳۴۷
سخنگوی فراکسیون تولید، فرآوری و صادرات زعفران مجلس گفت:
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
سخنگوی فراکسیون تولید، فرآوری و صادرات زعفران مجلس گفت: از طریق خرید حمایتی می‌توان قیمت محصول زعفران را به نحوی که کشاورزان متضرر نشوند تعیین و تثبیت کنیم.

به گزارش بورس نیوز، رمضانعلی سبحانی‌فر درباره اندازه تولید و خرید حمایتی زعفران از کشاورزان، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۳۵۰ تن زعفران از مزارع کشور برداشت و بیش از ۹۵ درصد این محصول در داخل کشور ایران تولید می‌شود.

وی افزود: زعفران یکی از کالا‌های انحصاری ایران محسوب می‌شود که در بسیاری از نقاط دنیا زعفران با مصارف دارویی، غذایی و در صنایع تولید رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.


نماینده مردم سبزوار در خانه ملت ادامه داد: در بعضی از کشور‌های دنیا زعفران با کیفیت پایین‌تر در مقایسه با زعفران ایرانی تولید می‌شود. متاسفانه کشاورزان زعفران‌کار ما در زمینه تولید، نگهداری و برداشت این محصول زحمات زیادی می‌کشند که جبران نمی‌شود و دلالان در فصل برداشت قیمت زعفران را کاهش می‌دهند.

وی با بیان اینکه کاهش عامدانه قیمت زعفران در فصل برداشت توسط دلالان ضربه سنگینی بر تولیدکنندگان و کشاورزان وارد می‌کند و انگیزه برای کشت چنین محصولی کم می‌شود، تصریح کرد: ضمن اینکه زعفران در بورس عرضه می‌شود دولت موظف است از چنین کالای انحصاری حمایت کند و طرح خرید حمایتی را به کار بگیرد.

سخنگوی فراکسیون تولید، فرآوری و صادرات زعفران مجلس گفت: در هفته‌های گذشته از طریق رسانه‌ها خرید حمایتی زعفران پیگیری و خوشبختانه هر کیلوگرم نگین زعفران با قیمت ۱۰ میلیون ۵۰۰ هزار تومان از طریق تعاونی روستایی آغاز شد و این انتظار وجود دارد که خرید حمایتی زعفران به صورت مداوم بوده و مطالبات کشاورزان در زمان خود پرداخت شود.

سبحانی فر گفت: از طریق خرید حمایتی می‌توان قیمت محصول زعفران را به نحوی که کشاورزان متضرر نشوند تعیین و تثبیت کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: