تعداد بازدید : ۱۰۷۸
کد خبر : ۲۰۰۴۵۱
کارشناس بورس انرژی در گفتگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
افزایش قیمت بنزین توان بسیاری از مصرف کنندگان سطح پایین کشور را کاهش می‌دهد، این امر باعث مازاد تولید بنزین و فراهم شدن شرایط صادراتی این محصول خواهد بود.  
 
 
کاهش توان مصرف کننده
 
حامد نعیم نژاد، کارشناس بورس انرژی در خصوص تاثیر افزایش قیمت بنزین در عرضه‌های بورس و حوزه صادرات به بورس نیوز گفت: این امر در بورس انرژی، بورس کالا و مبحث هزینه‌های حمل و نقل کالا و انرژی تاثیر چندانی ندارد.

وی ادامه داد: بیشتر سوخت مصرفی در حوزه "حمل و نقل " مورد استفاده قرار می‌گیرد و جابجایی محصولات صنایع مختلف توسط ماشین‌های سنگین (دیزل) است که سوخت مورد نیاز آن گازوییل است. این سوخت هنوز توسط دولت افزایش قیمت پیدا نکرده و مطابق با نرخ ها‌ی قبلی است.

این کارشناس بورس انرژی بیشتر تاثیر افزایش قیمت بنزین را در وضعیت عامه مردم عنوان کرد و افزود: بالطبع زمانی که بنزین گران شود توان بسیاری از مصرف کنندگان سطح پایین کشور نیز کمتر می‌شود.

وی ادامه داد: توان تولید بنزین کشور در حال حاضر حدودا به ۱۱۰ میلیون لیتر در روز می‌رسد، هرچه تقاضا داخلی کمتر باشد میزان توان صادراتی افزایش می‌یابد و دولت می‌تواند بنزین سوپر صادراتی را در حجم بیشتری به فروش رساند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
سلام جه فایذه برای مردم مثل ششسال کذشته به جیب دکترها میرود وجیب دوتابعییها که بهروند کانادا زمین به خرند ومردم مانند دوجنک جهانی نابود شوند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

مجمع "گکیش" برگزار شد

شرکت مجتمع‌های توریستی و رفاهی آبادگران ایران- کیش در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.

زنگ مجمع "قهکمت" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند هکمتان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ برگزار خواهد شد.

سهامداران عدالت در جریان باشند

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری استان فارس در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ برگزار می شود.

سود ۲۴ریالی نصیب سهامداران "سبزوا"

مجمع عمومی عادی شرکت سیمان لار سبزوار در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: