تعداد بازدید : ۸۸۹
کد خبر : ۲۰۰۴۵۱
کارشناس بورس انرژی در گفتگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
افزایش قیمت بنزین توان بسیاری از مصرف کنندگان سطح پایین کشور را کاهش می‌دهد، این امر باعث مازاد تولید بنزین و فراهم شدن شرایط صادراتی این محصول خواهد بود.  
 
 
کاهش توان مصرف کننده
 
حامد نعیم نژاد، کارشناس بورس انرژی در خصوص تاثیر افزایش قیمت بنزین در عرضه‌های بورس و حوزه صادرات به بورس نیوز گفت: این امر در بورس انرژی، بورس کالا و مبحث هزینه‌های حمل و نقل کالا و انرژی تاثیر چندانی ندارد.

وی ادامه داد: بیشتر سوخت مصرفی در حوزه "حمل و نقل " مورد استفاده قرار می‌گیرد و جابجایی محصولات صنایع مختلف توسط ماشین‌های سنگین (دیزل) است که سوخت مورد نیاز آن گازوییل است. این سوخت هنوز توسط دولت افزایش قیمت پیدا نکرده و مطابق با نرخ ها‌ی قبلی است.

این کارشناس بورس انرژی بیشتر تاثیر افزایش قیمت بنزین را در وضعیت عامه مردم عنوان کرد و افزود: بالطبع زمانی که بنزین گران شود توان بسیاری از مصرف کنندگان سطح پایین کشور نیز کمتر می‌شود.

وی ادامه داد: توان تولید بنزین کشور در حال حاضر حدودا به ۱۱۰ میلیون لیتر در روز می‌رسد، هرچه تقاضا داخلی کمتر باشد میزان توان صادراتی افزایش می‌یابد و دولت می‌تواند بنزین سوپر صادراتی را در حجم بیشتری به فروش رساند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
سلام جه فایذه برای مردم مثل ششسال کذشته به جیب دکترها میرود وجیب دوتابعییها که بهروند کانادا زمین به خرند ومردم مانند دوجنک جهانی نابود شوند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: