تعداد بازدید : ۲۲۷۵
کد خبر : ۲۰۰۶۷۳
یک نیم گام تا رکوردشکنی این بیمه؛
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
عملکرد مثبت فعالیت‌های بیمه‌ای به رشد سودآوری "سرمد» شتاب بالایی بخشیده و انتظار می‌رود بتواند رکورد خود را بشکند و باز هم کام سهامداران خود را شیرین کند.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، شرکت "بیمه سرمد" نیمه نخست سال جاری را با خاطره‌ای خوش به پایان رساند.

بر اساس این گزارش، عملکرد این شرکت در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ به ثبت سود خالص ۴۰۶ میلیارد ریالی منتهی شد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ رشد ۳۲ درصدی را به معرض نمایش می‌گذارد.

نکته جالب توجه این است که "بیمه سرمد" در مدت یاد شده حدود ۸۵ درصد ۱۲ ماهه سال ۹۷ حق بیمه صادره به ثبت رسانده است اما؛ از سوی دیگر، خسارت پرداختی به همان میزان رشد نکرده و به ۷۱ درصدی سال ۹۷ رسیده است.

همانطور که در نمودار ذیل مشاهده می‌کنید، حق بیمه صادره روند صعودی در چند سال اخیر طی کرده و این روند در دو سال گذشته شتاب بسیار بالایی گرفته است. در سال ۹۷ این سرفصل درآمدی رشد ۵۶ درصدی را تجربه کرد و در کنار آن، کنترل هزینه‌ها موجب شده تا خسارت پرداختی به همان میزان رشد نکند و وزنه مثبت تراز درآمدی "وسرمد" سنگین‌تر شود.

عملکرد مثبت فعالیت‌های بیمه‌ای، رشد سودآوری را برای "وسرمد" به دنبال داشته است و با توجه به شناسایی ۴۰۶ میلیارد ریال سود خالص در نیمه اول سال جاری، انتظار می‌رود رکورد سال ۹۷ را بشکند و از مدار صعود خارج نشود.

در مجموع، فعالیت‌های "بیمه سرمد" به سود انباشته ۴۲۳ میلیارد ریالی ختم شد و نکته‌ای که در این بین می‌تواند برای سهامداران مهم باشد این است که سود سهام مصوب در مجمع عمومی عادی سالیانه را با فاصله اندک از زمان برگزاری مجمع پرداخت می‌کند. به همین جهت است که سود سهام پرداختنی رقم بسیار جزئی در سرفصل بدهی‌ها دارد.

شایان ذکر است که هر سهم "وسرمد" در بازار سرمایه از ابتدای سال جاری تا روز گذشته رشد قیمت ۱۸۹ درصدی داشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: