تعداد بازدید : ۱۶۱۳
کد خبر : ۲۰۰۸۹۴
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
مدیرعامل کارگزاری جهان سهم گفت: در گزارش‌های ۹ ماهه، پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و کامودیتی‌ها می‌توانند پرچم‌داران بازار لقب بگیرند.

وزنه سنگین مثبت‌ها در گزارش‌های ۹ ماهه

فرشید اردبیلیون جهانی مدیرعامل کارگزاری جهان سهم در گفتگو با بورس‌نیوز درخصوص انتظار بازار برای ورود گزارش‌های ۹ ماهه، اظهارکرد: گزارش‌های عملکرد ۹ماهه تاثیر بسزایی بر دایره عملکردی سرمایه‌گذاران و سهامداران داشته چراکه بسیاری از بنگاه‌ها وضعیت مناسبی دارند و این گزارش‌ها محرک مناسبی در بازار است اما؛ از سوی دیگر باید اشاره داشت که در مقابل برخی شرکت‌ها نیز به چشم می‌خوردند که عملکرد آن‌ها از گزارش۶ماهه ارائه شده بسیار ضعیف‌تر است، اما وزنه مثبت‌ها نسبت به منفی‌ها، سنگین‌تر است.

وی ادامه داد: در گزارش‌های ۹ ماهه، پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و کامودیتی‌ها می‌توانند پرچم‌داران بازار لقب بگیرند.

کارشناس بازارسرمایه در ادامه در خصوص برخی معافیت‌های مالیاتی نیز اینچنین گفت: سود خرید و فروش از مالیات معاف بوده و شرکت‌های پذیرفته شده نیز دارای این معافیت هستند، اما معافیت‌ها چندان در EPS خالص شرکت‌ها تاثیرگذار نیست.

اردبیلیون جهانی با اشاره به اینکه شرکت‌های صادرات‌محور باید تمرکز خود را صادرات به کشور‌های همسایه، ترسیم کنند، تاکید کرد: اقتصاد، نیازمند اشتغالزایی و درآمدزایی بوده بنابراین بازار ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیونی که در همسایگی ایران قرار دارد، می‌تواند برای طرح‌های توسعه‌ای بهترین نقطه تمرکز شرکت‌ها باشد و دولت نیز باید با ارائه تسهیلات به این شرکت‌ها که توانایی صادرات دارند، سرمایه‌گذاری بلندمدتی را داشته باشد تا اسیر کمبود نقدینگی در بودجه نشود.

این کارشناس بازارسرمایه با اشاره به اینکه صادرات تنها راه درآمدزایی ارزی و رشد ارزش پول ملی کشور است، تصریح کرد: دولت باید سد‌های صادراتی را بشکند نه اینکه برای صادراتی‌ها مشکل‌آفرینی کند؛ شایعاتی که درخصوص اخذ مالیات از صادرات‌محور‌ها شکل گرفته را دولت باید از بسیاری شرکت‌هایی که فرار مالیاتی دارند، طلب کند.

اردبیلیون جهانی در پایان خاطرنشان کرد: اخذ مالیات از صادرات گام آخر دولت باید باشد، یعنی تمامی شرکت‌ها زمانی که زیر چتر مالیاتی قرار گرفتند و بساط فرار مالیاتی‌ها برچیده شد، آن‌هنگام می‌توان مدعی بود که صادرات نیز باید مالیات دهد نه امروز که صادرات با مشکل مواجه بوده و برای حفظ بازار‌های هدف، همواره مجبور به ارائه تخفیف‌های کلان است.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
شرکتی که ای بی اس درست حساب نمیدهد دربورس جائی ندارد همه بورس وست وای بی اس وکرنه دراین سالها بورس سرماببه خلیهارا سوزاند درحالیکه زمین ومسکن هرروز بالاتر وبهتر وبذون نظارت وشفافیت ومالیات ودغدغه .همه حمایتها هم صرف زمین ومسکن شدهاست دراین جهل سال
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: