تعداد بازدید : ۹۷۰
کد خبر : ۲۰۱۰۱۳
مدیرعامل شرکت سیمان صوفیان در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
شرکت سیمان صوفیان از وضعیت تولید و فروش مطلوبی برخوردار شده و در ۶ماهه نخست سال جاری، رشد سودآوری تقریبا دو برابری را ثبت کرده و حتی با عملیاتی شدن توافقنامه تجاری ایران و اوراسیا، اوضاع این شرکت نسبت به گذشته، روند بهتری را تجربه خواهد کرد.

دروازه اوراسیا در دستان «سصوفی» // کار نشه

به گزارش بورس نیوز، یکی از سهم های سبز امروز، سهم شرکت سیمان صوفیان بود. این شرکت که افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران را هم در دست انجام دارد، در مهر ماه سال جاری موفق به کسب درآمد عملیاتی ۳۲۴ میلیارد و ۸۷۱ میلیون ریالی شده و نرخ فروش محصولات شرکت در این ماه تغییر محسوسی نسبت به شهریور ماه نداشته است.

دروازه اوراسیا در دستان «سصوفی» // کار نشه

همچنین جمع درآمد‌های عملیاتی تجمیعی شرکت طی ۷ ماه اخیر به بیش از یک هزار و ۷۲۳ میلیارد ریال رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حدود ۶۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

علاوه بر این، اتفاق خوشایندی هم در عرصه صادرات سیمان رخ داده که می تواند اوضاع «سصوفی» را بهبود بخشد. به موجب توافقنامه تجاری ایران و اتحادیه اوراسیا، صادرات برخی کالاها از جمله سیمان به ۵ کشور اتحادیه اوراسیا با تعرفه ترجیحی یا صفر انجام خواهد گرفت.

منصور نجفی مدیرعامل شرکت سیمان صوفیان در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: دروازه اتحادیه اوراسیا، ارمنستان است و شرکت سیمان صوفیان نسبت به سایر شرکت های سیمانی، موقعیت بهتری برای صادرات به این منطقه دارد. در حال حاضر هم «سصوفی» صادرات سیمان به ارمنستان دارد. میزان تعرفه های دریافتی از صادرکنندگان سیمان هم در حدی هست که اگر حذف شود، موجب جذابیت بیشتر صادرات به این کشورها شده و اثر مثبت با اهمیتی بر سودآوری سیمانی ها داشته باشد.

ولی نکته اینجاست که اگرچه توافقنامه تجاری با اتحادیه اوراسیا منعقد شده، ولی بر اساس مکاتباتی که با ادارات مختلف داشتیم هنوز این توافقنامه و موضوع حذف تعرفه صادرات سیمان اجرایی نشده و باید منتظر باشیم که بعد از ارسال بخشنامه به ادارات مربوطه، این توافقنامه عملا اجرا گردد. شرکت سیمان صوفیان به طور جدی پیگیر این موضوع هست و امیدواریم هر چه زودتر صادرات بر اساس توافق بعمل آمده، با تعرفه ترجیحی صورت بگیرد.

نجفی در رابطه با وضعیت صادرات سیمان گفت: قیمت سیمان ایران مناسب تر از سایر کشورها است و این قیمت، موجب شده برخی مشتریان صادراتی ترجیح دهند سیمان مورد نیاز خود را از ایران خریداری کنند. ضمن اینکه کشور ما در تولید سیمان و کلینکر، از مزیت برخوردار بوده و به دلیل دسترسی به مواد اولیه غنی و هزینه انرژی نسبتا ارزان قیمت، موقعیت خوبی برای تولید و صادرات سیمان داشته باشد.

مدیرعامل «سصوفی» اضافه کرد: همین مزیت موجب شده حجم و ارزش صادرات سیمان صوفیان نسبت به سال گذشته، رشد قابل ملاحظه ای داشته باشد. این در حالی است که مرزهای عراق به روی سیمان ایران بسته بوده و اگر امکان صادرات به عراق هم فراهم بود، قطعا اوضاع صادراتی بهتری داشتیم. البته به رغم ممنوعیت صادرات به عراق، بازارهای صادراتی دیگری در دست داریم و فعلا چشم انداز صادرات سیمان، مثبت است.

وی در خاتمه افزود: شرکت سیمان صوفیان از وضعیت تولید و فروش مطلوبی برخوردار است و در ۶ ماهه اول امسال با رشد سودآوری تقریبا دو برابری مواجه بوده ایم. امیدواریم با عملیاتی شدن توافقنامه تجاری ایران و اوراسیا، اوضاع بهتری را هم تجربه کنیم.

 

درباره توافقنامه تجاری ایران و اتحادیه اوراسیا اینجا بیشتر بخوانید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: