تعداد بازدید : ۳۶۰
کد خبر : ۲۰۱۰۳۴
مدیرعامل بورس انرژی اظهارکرد:
۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
مدیرعامل بورس انرژی گفت: اگر شرکت‌ها و هلدینگ‌های بزرگ تشنه تامین مالی باشند بازار سرمایه ایران ظرفیت مناسبی در این خصوص دارد.

بازار سرمایه ایران دارای ظرفیت مناسب برای تامین مالی

به گزارش بورس نیوز، علی حسینی مدیرعامل بورس‌انرژی اظهار کرد: اگر شرکت‌ها و هلدینگ‌های بزرگ تشنه تامین مالی باشند بازار سرمایه ایران این ظرفیت را داشته تا به این درخواست، پاسخ دهد.

وی افزود: لزوم تامین مالی از بازارسرمایه این روز‌ها دلایل زیادی دارد، از جمله ضرورت تامین مالی بخش انرژی با نوسانات قیمت نفت و عدم تکافوی منابع مالی داخلی جهت پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای بالادستی و میان‌دستی صنعت نفت و گاز، بدهی وزارتخانه‌های نفت و نیرو به پیمانکاران و تولیدکنندگان، سیستم یارانه‌ای حاکم بر بخش انرژی و عدم توانایی و پوشش بهای تمام‌شده انرژی تولیدشده به‌ویژه در صنعت برق، کارایی پایین انرژی و سنتی بودن زیرساخت‌ها در حوزه نفت، گاز و برق و وجود تلفات زیاد در ساختار‌های طراحی شده اعم از تولیدی انتقال و توزیع و لزوم به کارگیری و استفاده از تکنولوژی‌های جدید، محدودیت منابع آب شیرین و افزایش میزان حجم انتشار گاز‌های گلخانه‌ای است.

مدیرعامل بورس انرژی درباره سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز در حوزه انرژی ایران ادامه داد: دوبرابر شدن مصرف برق طی ۱۰سال آینده و نیاز به ایجاد ۵۰هزار مگاوات ظرفیت تولید جدید، ۱۵میلیارد دلار سرمایه مورد نیاز جهت تکمیل ۲۶طرح صنعت پتروشیمی در جهش سوم صنعت پتروشیمی ایران، نیاز به ۶۰۰میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری در بخش توسعه صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و پالایش و کاهش ۵۰درصدی شدت انرژی در ایران است.

حسینی گفت: از مجموع ۵۴۰هزار میلیارد ریال اوراق منتشر شده در سال جاری، ۶۳هزار میلیارد ریال اوراق در حوزه انرژی منتشر شده که ۱۱درصد از کل منابع جذب شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: