تعداد بازدید : ۱۲۸۰
کد خبر : ۲۰۱۲۵۴
در ارزیابی بودجه۹۹ مطرح شد:
۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
مدیرعامل کارگزاری تدبیرگران فردا گفت: نهایی‌شدن بودجه۹۹ را می‌توان از شرایط ریسکی بازار‌سرمایه دانست چراکه با کوچکترین تصمیم اشتباه، شاهد اثراتی منفی بر بورس خواهیم بود.
 
 
 
وابستگی
 
محسن رحمتی، مدیرعامل کارگزاری تدبیرگران فردا در خصوص تاثیر افزایش نرخ دلار بر بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: ماهیت برخی سهم‌ها و میزان فروش آن‌ها مستقیما به دلار وابسته است.

وی ادامه داد: بازار تاثیر زیادی از دلار می‌گیرد و اگر افزایش قیمت دلار پیش‌بینی شود، گزینه بعدی به طور حتم "بورس" خواهد بود و با اختلاف کمی از بازار دلار، شروع به رشد خواهد کرد. 

این کارشناس بازار سرمایه همچنین به افزایش قیمت برق نیز اشاره داشت و افزود: نکات بسیاری در بازار این روز‌ها به چشم می‌خورد؛ به نظر می‌رسد ریسک‌های افزایش تورم نیز در حال بالا رفتن بوده و بورس نیز همپایه تورم افزایش قیمت پیدا خواهد کرد؛ از این زاویه شاهد اثراتی مثبت در بازار سهام خواهیم بود.

وی ادامه داد: نکته دیگری که خیلی در بازار در نظر گرفته نمی‌شود آن بوده که در سال آینده، وضعیت بودجه دولت مناسب نیست، تغییرات بودجه‌ای بدون نفت بسته می‌شود و لازم است منابع مالی مورد نیاز برای اداره کشور در سال آینده از طریق منابع دیگر تامین شود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: با شرایط ذکر شده ممکن است مزیت‌های مربوط به شرکت‌های بورسی که شامل معافیت هاو نرخ‌های خوراک هستند را کم کند زیرا در هر صورت دولت باید کمبود بودجه را از برخی منابع تامین کند.

وی نهایی شدن بودجه سال ۹۹ را از شرایط ریسکی بازار سرمایه دانست و گفت: باید دید چه تصمیماتی در این رابطه اتخاذ خواهد شد چرا که کوچکترین تصمیم اشتباه تاثیری منفی بر بازار سرمایه خواهد داشت. 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: