تعداد بازدید : ۸۰۸
کد خبر : ۲۰۱۶۰۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
افراد جامعه در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند و نیازمند تقویت قدرت و توان جهت رفاه اقتصادی هستند. یکی از راه‌های کمک به مردم "سهام عدالت " است.
 
 
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص آزاد نکردن سهام عدالت توسط دولت به بورس نیوز گفت: در شرایط فعلی و با توجه به وضعیت اقتصادی حال جامعه، دولت در تلاش برای آزاد کردن سهام و کمک به معیشت مردم است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مردم در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند و قدرت خرید جامعه کاهش یافته، لازم است با دلایل و توجیهات مختلف قدرت و توان مردم افزایش یابد که یکی از این راه ها، "سهام عدالت" است.

به گزارش بورس نیوز، چندی پیش یکی از مقامات دولتی ارزش سهام عدالت را ۱۴ میلیون تومان عنوان کرده بود. جعفرزاده ایمن آبادی همچنین در واکنش به این مطلب عنوان کرد: شاید روی کاغذ برای ارزش سهام عدالت اتفاقی افتاده باشد، منکر آن نمی‌شویم، اما اعلام چنین نرخ‌هایی و عدم پرداخت سود به سهام عدالت نتیجه‌ای ندارد.

وی اعلام چنین نرخ‌هایی را عاملی در ایجاد توقع افراد جامعه و بالا بردن مطالبات دانست و گفت: دولتی مستندات ادعای خود را برای اطلاع مردم در روزنامه‌های کثیرالانتشار منتشر کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس افزود: ارزش سهام عدالت افزایش پیدا کرده است، اما به معنای پرداخت سود نیست، با وجود اینکه ارزش صنعت، زمین و دستگاه‌ها بالا رفته، اما کارخانه‌ها زیادده شده است، طبیعی است که ارزش سهام آن‌ها افزایش یابد، اما نمی‌تواند سود بدهند.

این نماینده مجلس در پایان تاکید کرد: اگر ما باید از افزایش ارزش سهام عدالت به ۱۴ میلیون باید چنین برداشت کنیم که سود پرداختی به مردم افزایش می‌یابد باید گفت خیر همچنین اتفاقی نمی‌افتد.
ناشناس
Germany
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
عرضه سهام عدالت در بورس مناسب نیست و بایستی خرید و فروش را به صندوق های واگذار کرد. عرضه در بورس با افزایش شناوری سهم ها و افزایش عرضه مواجه می شود و نرخ سهم ها کاهش می یابد و برای سهامداران خرد بد است که دچار زیان خواهند شد ولی از طرفی به نفع سهامداران حقوقی درصدی است تا با پایین آوردن نرخ سهم ها، مالکیت بیشتری را نصیب خود کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: