تعداد بازدید : ۴۹۹
کد خبر : ۲۰۱۶۹۰
نگرانی سهامداران با افزایش فروش کنسانتره روی، رفع شد!
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
افزایش محسوس و بیش از ۷۰درصدی نرخ‌های فروش کنستانتره روی در مقایسه با مهرماه سال جاری تا حدودی نگرانی سهامداران از درآمد‌های شناسایی شده این شرکت را مرتفع کرده است.

نوسانات نرخ‌های فروش کنستانتره

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از گزارش ۶ ماهه ناامیدکننده "فزرین" و اعلام سود خالصی کمتر از سود مدت مشابه سال قبل و همچنین افت قیمت بیش از ۵۰ درصدی کنستانتره روی این شرکت در شهریور ماه و در حدود ۱۲ درصدی مهرماه، حالا شاهد گزارش عملکرد آبان ماه و رشد نرخ‌های فروش این شرکت هستیم.

به نظر می‌رسد بخش عمده‌ای از نوسانات نرخ‌های فروش این شرکت مربوط به عیار کنستانتره‌های فروش رفته در ماه‌های اخیر است.

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود افزایش محسوس و بیش از ۷۰ درصدی نرخ‌های فروش کنستانتره روی در مقایسه با مهر ماه سال جاری تا حدودی نگرانی سهامداران از درآمد‌های شناسایی شده این شرکت را مرتفع کرده است.

در مجموع این شرکت در پایان ۸ ماهه سال مالی ۱۳۹۸، بیش از ۸۷۶ میلیارد ریال درآمد حاصل از فروش را ثبت کرده که در مقایسه با ۷۹۷ میلیارد ریال فروش ۸ ماهه سال مالی قبل از رشد ۱۰ درصدی برخوردار بوده است.

عیار کنستانتره‌ها و نوسان نرخ‌های فروش

اما آنچه در گزارش عملکرد ماهیانه این شرکت جلب توجه می‌کند افت مقادیر فروش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده به نحوی که میزان فروش ۴۱.۱۰۰ تنی کنستانتره روی ۸ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۷ به ۳۳.۵۵۰ تن در مدت مشابه سال جاری کاهش یافته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: