تعداد بازدید : ۱۷۶۰
کد خبر : ۲۰۱۹۰۴
ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم نگاهی دارد به تحت فشار قرار دادن مدیران بانک‌ها برای خلق پول به امضای دولت تا آبی که روی بنزین ریخته شد.

تیغ پاستور بر گلوی بانک ها

به گزارش بورس نیوز، درحالی که در راهروهای ساختمان‌های بهارستان و در صحن آفتاب خبرهایی مبنی بر جلسه دو فوریتی بخاطر تک نرخی شدن بنزین و آن هم 1500 تومانی شدن آن به ازای یارانه وجود داشت اما؛ پخش فرآورده‌ها گفته این خیالی پوچ است و ما گران کردیم، دومینوی گرانی را راه‌انداختیم و همینی هست که شد.

مدیرعامل سابق غیرعلنی شد

آقای مدیرعامل بانک و پژوهشکده که اخیره به اتهام فساد نزد قاضی حاضر می‌شود، گویا اطلاعاتی را در پرونده‌های خود به همراه داشته که قاضی صلاحدیده تا این جلسه غیرعلنی شود؛ کاش فضای شفاف به‌نحوی باشد که تمام افراد متضاد با نظام جمهوری اسلامی مشخص شوند و مردم حداقل در دوره‌های بعد، به آنها رای ندهند.

تیغ دولت بر گردن مدیران بانک ها 

پول‌زایی بانک‌ها آینده‌ای به‌غیر از انباشت و رسوب نقدینگی و تورم، عایده‌ای برای قشر ضعیف ندارد و این دولت نیز که دولت گذشته را متهم به خلق پول بدون پشتوانه می‌کرد؛ حال می‌گوید که دولت بانک‌ها را ملزم به پرداخت طلب گندم کاران کرده در حالی که این وظیفه بانک‌ها نیست.

سوال اینجاست که بانک‌های غرق در بدهکاری، چگونه باید چنین کاری را انجام دهند، شاید بانک‌ها مانند شاگردان رفوزه باید جزوه‌های دولت نهم و دهم را باز کند تا خلق پول کند، اگر چنین چیزی نیست؛ آیا شفاف‌سازی می‌کنید؟

شگفتی دیگری در آمارها

باز هم آمارها شگفتی آفرید. در شرایطی که رشد اقتصادی کشور منفی بوده و رکود بر صنایع چنبره زده، مرکز آمار اعلام کرده در تابستان امسال جمعیت شاغلین ۱۵ سال و بالاتر، ۸۴۴ هزار نفر بیشتر شده و نرخ بیکاری در همین مدت نسبت به تابستان ۹۷، کاهش ۸.۱ درصدی داشته! البته این آمار مثبت مدیون تغییری است که دوستان در زمان ارایه آمار اعمال کرده‌اند و مبنای سن شاخص را ۵ سال بالا برده‌اند؛ خلاصه که آماربگیران حسابی با آمارهایی که می‌دهند می‌خندند، شما چطور!!!.

بازار داغ دلالی بنزین
کمتر از سه هفته پس از دو نرخی شدن بنزین و بازگشت نظام جیره ‌بندی، در برخی نقاط تهران و شهرستان‌ها بازار خرید و فروش بنزین سهمیه‌ای به نرخ کمتر از ۳ هزار تومان داغ شده است.

احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
خواستم تشکر کنم از سایت خبری خوب و عالی تون فقط یه خواهشی دارم اینکه بی طرفانه تیتر کنین مثل همین خبر و واقعا چشم سهامدار را با ابزار قدرت مند خبر نگار بیطرف باز نگهدارید بازهم تشکر میکنم از سایت خوبتون
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: