تعداد بازدید : ۸۱۱
کد خبر : ۲۰۲۰۶۹
خروج مسکن از رکود چند ساله؟؛
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
با وجود آن که آمار‌ها حاکی از کاهش تعداد معاملات در سال جاری است اما؛ باز هم قیمت‌ها سر به فلک کشیده‌اند و ظاهرا مسکنی‌ها قصد کوتاه آمدن ندارند.

قیمت‌ها قصد کوتاه آمدن ندارند

به گزارش بورس نیوز، یکی از صنایعی که مدت‌های طولانی است در رکود به سر می‌برد و صنایع و بنگاه‌های بسیاری را با خود به زیر کشیده، صنعت «ساخت و ساز و انبوه سازی» است؛ صنعتی که گروه‌های بسیاری را با خود همراه کرده و رونق آن، آورده و عایدی بسیاری به همراه دارد.

تغییرات جمعیت و مسکن طی ۲۰ سال اخیر حاکی از آن است که تعداد خانوار‌ها و واحد‌های مسکونی بیش از ۲ برابر شده اما؛ از سوی دیگر، تقریبا به همین میزان بر آمار مستاجران افزوده شده است.

آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد که تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در آبان ماه سال ۹۸ از ۴ هزار واحد فراتر رفته که در مقایسه با مهر ماه حدود ۲۰ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال ۹۷ نزدیک به ۴۱ درصد کاهش داشته است.

متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران در آبان ماه، ۱۲۵ میلیون ریال بود که نسبت به مهر ماه و آبان ماه سال گذشته به ترتیب ۲ درصد کاهش و ۳۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

قیمت‌ها قصد کوتاه آمدن ندارند

در میان مناطق ۲۲ گانه تهران، بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع مسکونی ۲۳۵ میلیون ریال و کمترین آن ۶۱ میلیون است. ارقام مزبور نسبت به آبان ماه سال ۹۷ به ترتیب ۲۰ و ۴۶ درصد رشد داشته است.

در مجموع، بر اساس این گزارش، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در ۸ ماهه سال ۹۸ به حدود ۴۰ هزار واحد رسید که در مقایسه با ۸ ماهه سال قبل، ۵۶ درصد تنزل یافته است. با وجود این که تعداد معاملات کاهش یافته اما؛ باز هم قیمت‌ها قصد کوتاه آمدن ندارند و شاهد هستیم که در این مدت متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی ۱۲۷ میلیون ریال بوده است که در مقایسه با ۸ ماهه سال ۹۷ بالغ بر ۷۴ درصد رشد کرده است.

قیمت‌ها قصد کوتاه آمدن ندارند

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.